Andrej Babiš řekl, že Rada vlády pro zdravotní rizika navrhla povinnou vakcinaci pro lidi nad 60 let: Ministerstvo zdravotnictví by mělo brzy zveřejnit své stanovisko

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš uvedl, že Rada vlády pro zdravotní rizika navrhla, aby očkování proti koronaviru bylo povinné pro lidi starší 60 let. Diskutovalo se také o povinné vakcinaci pro zástupce některých profesí. Resort zdravotnictví předloží své stanovisko do příštího úterý. Informuje o tom server iDNES.cz.

Andrej Babiš měl v úterý odletět do Budapešti, kde by se měla uskutečnit schůzka s dalšími předsedy vlád zemí Visegrádské skupiny.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér novinářům řekl, že lidé nad 60 let jsou nejvíce ohroženou věkovou skupinou. Diskutovalo se proto o tématu povinného očkování pro tuto část populace.

Kromě toho by mělo ministerstvo zdravotnictví nejpozději příští úterý zveřejnit své stanovisko, zaměstnanci kterých profesí by museli být povinně očkováni.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Aby však bylo možné takové nařízení přijmout, bylo by nutné nejprve novelizovat zákon o ochraně veřejného zdraví.

Diskuse na téma povinného očkování pro některé profese začala v pondělí. Měla by vzniknout meziministerská komise, která by podobný návrh posoudila.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že by chtěl, aby diskuse na toto téma skončila tento týden. V takovém případě by ministerstvo navrhlo kabinetu příští týden své stanovisko.

Adam Vojtěch také hovořil o tom, že bude jít s největší pravděpodobností o zaměstnancích ve zdravotnictví a v sociálních zařízeních.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš ale uvedl, že seznam by mohl být větší, jmenoval například i vojáky, hasiče a policisty.

PSALI JSME: PRŮBĚH COVIDU U OČKOVANÝCH: ODBORNÍCI POPSALI, CO SE V TĚLE DĚJE PŘI NÁKAZE

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE VLÁDA NOUZOVÝ STAV NEVYHLÁSÍ: ZATÍM NENÍ ZNÁMO, ZDA MINISTŘI BUDOU DISKUTOVAT O DALŠÍM ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ

Share