Andrej Babiš prohlásil, že vláda nouzový stav nevyhlásí: zatím není známo, zda ministři budou diskutovat o dalším zpřísnění opatření

V pondělí večer se konalo mimořádné zasedání kabinetu. Jedním z témat byla diskuse o možnosti vyhlášení nouzového stavu. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová tvrdí, že takový krok by byl vhodný, protože v některých zdravotnických a sociálních zařízeních už chybí personál. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ale po jednání uvedl, že kabinet to dělat nebude. Informuje o tom web TN.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zasedání vlády se konalo formou videokonference. O vyhlášení nouzového stavu uvažoval šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch.

Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla tomu tak skutečně bylo, ale dodal, že možností řešení této situace je ještě více.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je důvodem to, že už v některých zdravotnických a sociálních zařízeních chybí personál. Řekla to pro Radiožurnál. Nouzový stav by umožnil povolat mediky, například studenty zdravotnických oborů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ještě před několika dny šéf resortu zdravotnictví neuvažoval o návrhu na vyhlášení nouzového stavu. Tehdy řekl, že takový krok by byl nutný, kdyby byla potřeba omezit volný pohyb občanů, ale to se neděje.

Andrej Babiš napsal pro TV Nova, že ministři nehlasovali o vyhlášení stavu nouze, přestože o tom hovořil ministr zdravotnictví.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vnitra Jan Hamáček pro server Seznam Zprávy uvedl, že zavedení nouzového stavu nikdo nenavrhl, ale v úterý by se měli s hejtmany projednat epidemickou situaci.

Zatím není známo, zda ministři budou diskutovat o dalším zpřísnění opatření.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Kabinet projednával také téma kompenzací pro podnikatele. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček na svém Twitteru napsal, jakou pomoc může podnikatel v případě poklesu tržeb získat.

PSALI JSME: DER SPIEGEL: VĚTŠINA NĚMCŮ BY POVINNÉ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU PODPOŘILA

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA HLŮŠKOVÁ SE BRZY VRÁTÍ DO ČR: UŽ MLUVILA S RODINOU A PRÝ OD NÍ DOSTALA PENÍZE NA LETENKU

Share