Václav Klaus považuje Pirátskou stranu za novodobé komunisty: „Takoví bojovníci za lepší zítřky, kteří kdyby získali nějaké lepší pozice“

Bývalý prezident Václav Klaus prohlásil, že Pirátská strana je v České republice nejextrémnější levicovou stranou a považuje je za moderní komunisty. Obává se, že by se tato strana mohla dostat k moci v naší zemi. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima News.

Ve Sněmovně už je Komunistická strana Čech a Moravy, exprezident je však nepovažuje za nebezpečné. Vysvětlil, že tito komunisté, v jejichž čele stojí Vojtěch Filip, nejsou moc aktivní, a proto nejsou nebezpeční.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Nejextrémnější levicová strana, kterou tady máme a kterou jsme tady kdy měli, jsou Piráti,“ uvedl Václav Klaus pro CNN Prima News. Česká pirátská strana je podle jeho názoru novodobí komunisté.

Bývalý prezident se domnívá, že pokud se Pirátská strana dostane k moci, obává se, co se může stát. Doufá proto, že to pochopí i voliči a že se tak nestane.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Jsou to novodobí komunisté a takoví bojovníci za lepší zítřky, kteří kdyby získali nějaké lepší pozice, tak bych se toho děsil,“ dodal Václav Klaus.

Řekl také, že komunistická strana je normální evropskou levicovou stranou, ale Piráti jsou mnohem dál nalevo od komunistů.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že letošní volby do dolní komory Parlamentu „v každém případě dopadnou špatně“. Podle něj už je jedno, kdo z lídrů žebříčku se dostane k moci, ať už hnutí ANO, nebo koalice Pirátské strany a Starostů a nezávislých či koalice SPOLU (ODS, TOP09, KDU-ČSL).

Zůstává však zastáncem starých klasických stran, ale novým stranám a hnutím nedůvěřuje, protože neví, co se v těchto politických silách skrývá.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Václav Klaus se také vyjádřil ke svému možnému návratu do velké politiky i ke své možné kandidatuře v prezidentských volbách.

Konkrétně neodpověděl, nicméně uvedl, že k tomu skutečně může dojít, zejména pokud na něj budou stále více útočit. Dodal, že současní mnozí mladí si neuvědomují, že tyto útoky na něj mu prospívají.

PSALI JSME: „SITUACE JE NAPJATÁ“: SEVEROKOREJSKÝ VŮDCE KIM ČONG-UN PŘIZNAL, ŽE KLDR MÁ POTÍŽE S NEDOSTATKEM POTRAVIN

PŘIPOMÍNÁME: NIKOL ŠTÍBROVÁ SE STALA DVOJNÁSOBNOU MAMINKOU: JEJÍ DRUHÝ SYN DOSTAL KRÁSNÉ JMÉNO

Share