V Jablonci nad Nisou byl otevřen adventní supermarket: „Řekli jsme si, že musíme situaci napravit“

I když byly vánoční trhy zakázány, o zákazu vánočních supermarketů se však nic nepsalo. Alespoň tak se rozhodla skupina lidí v Jablonci nad Nisou, která několikrát do roka pořádá řemeslné trhy. Pronajali si prostory a po několika dnech tam zorganizovali adventní supermarket Štědrý dům. Informuje o tom CNN Prima News.

„Řekli jsme si, že musíme situaci napravit a dát lidem možnost výdělku,“ uvedla Veronika Iblová ze spolku Tatrhy.

Vánoční trhy / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vysvětlila, že někteří lidé pracují celý rok a své zboží prodávají právě v období před Vánocemi. Bylo třeba najít způsob, jak těmto lidem pomoci. Bylo rozhodnuto uspořádat supermarket, protože kamenné obchody mohou fungovat normálně.

Protože adventní trh funguje jako supermarket, platí v něm stejná pravidla, která platí i v jiných obchodech. Například je třeba nosit respirátor a dodržovat rozestupy.

Vánoční trhy / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dovnitř obchodu se může dostat jen omezený počet lidí. Ale také Štědrý dům má ještě své pravidlo, a to „Buďte k sobě milí a ohleduplní“.

V den otevření supermarketu bylo mnoho lidí, kteří ho chtěli navštívit, a tak se venku vytvořila fronta zákazníků.

Adventní supermarket Štědrý dům / Zdroj: CNN Prima News

Klienti byli velmi rádi, že něco takového vzniklo. Jedna žena pro CNN Prima News uvedla, že podle ní se lidé budou moci přizpůsobit i takové formě nákupů vánočního zboží.

Například pro ni nošení respirátoru nebyl problém, protože hlavní je, že si tam koupila originální vánoční dárky. Přiznala ale, že jí rozhodně trochu chyběl tradiční svařák, který se v minulosti dalo koupit na vánočních trzích.

Adventní supermarket Štědrý dům / Zdroj: CNN Prima News

Další klientka uvedla, že přišla cílevědomě podpořit řemeslníky, pro které bylo toto období kvůli epidemii rozhodně těžké.

Vánoční Supermarket bude v Jablonci nad Nisou fungovat od čtvrtka do neděle. Zatím se tam prodává zboží od zhruba 50 prodejců.

PSALI JSME: VLÁDA MA HOTOVOU VYHLÁŠKU O POVINNÉM OČKOVÁNÍ: MINISTR VOJTĚCH TVRDÍ, ŽE JE TO SPRÁVNÝ KROK A NEUHNE

PŘIPOMÍNÁME: „DOKÁŽEME TO JENOM TAK, ŽE BUDEME SAMI ZODPOVĚDNÍ“: VÍT RAKUŠAN VE SVÉM EMOTIVNÍM PROJEVU SLÍBIL, ŽE POLITICI UŽ NEBUDOU OPAKOVAT CHYBY TÝKAJÍCÍ SE KORONAVIRU

Share