V Česku bude brzy dokončen nejdelší visutý most na světě: bude překonávat údolí ve výšce až 95 metrů, s délkou 721 metrů

Brzy bude dokončena stavba visutého mostu v rekreačním areálu Dolní Morava. Tento most se bude jmenovat Sky Bridge 721. Jeho délka bude 721 metrů, takže bude celosvětově unikátním mostem. První návštěvníci budou moci most projít na jaře 2022. Píšou o tom Novinky.cz.

Tento most se nachází nedaleko vyhlídkové věže Stezka v oblacích. K vyhlídkové věže vede lanovka. Výška mostu bude až 95 metrů.

Stezka v oblacích / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Most bude nad údolím Mlýnského potoka. Díky němu bude možné přejít z jednoho horského hřebene na druhý, a to ze Slamníku na Chlum.

Když turisté překonají údolí budou mít možnost dozvědět se více o místní přírodě a místní historii.

Visutý most / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vznikne například naučná stezka, která se bude jmenovat Most času, bude mít prvky rozšiřené reality. Na tomto projektu spolupracovaly Muzeum československého opevnění 1935-1938, Lesy České republiky a obec Dolní Morava.

Celkem bylo k vybudování mostu potřeba 1030 metrůkrychlových betonu. Celková hmotnost bude 405 tun, jen lana budou vážit 158 tun.

Visutý most / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní je nejdelší visutý most na světě v Portugalsku, a to poblíž města Arouca. Jeho délka je 516 metrů a dosahuje výšky 176 metrů nad zemí.

PSALI JSME: „SPOLEČNĚ JSME SILNĚJŠÍ“: ESTONŠTÍ VOJÁCI DORAZILI NA POLSKO-BĚLORUSKOU HRANICI, ABY POMOHLI POLSKÝM POHRANIČNÍKŮM

PŘIPOMÍNÁME: MŮŽE BÝT HORŠÍ: TVŮRKYNĚ VAKCÍNY ASTRAZENECA VARUJE PŘED BUDOUCÍMI PANDEMIEMI

Share