Markéta Pekarová Adamová vyrazila na hory na Slovensko: tvrdí, že lockdown neporušila

Na sousedním Slovensku byl nedávno zaveden plošný lockdown, protože epidemiologická situace je tam dost problematická. Předsedkyně TOP 09 a šéfka dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová nedávno navštívila hory na Slovensku. Uvedla, že tam neporušila žádná platná opatření. Informuje o tom server iDNES.cz.

Markéta Pekarová Adamová na svých sociálních sítích ukázala v sobotu několik fotografií ze střediska Martinské hole. To znamenalo, že jela na Slovensko, kde nyní platí přísná opatření proti koronaviru.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Někteří lidé ji proto začali kritizovat. Nelíbilo se jim, že za současné situace v Česku odjela do jiné země, navíc předpokládali, že mohla něco porušit.

„Neporušila jsem žádná z pravidel, která platí. Jela jsem tam za rodinou,“ uvedla Markéta Pekarová Adamová pro server iDNES.cz.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že před cestou do jiné země si udělali PCR testy. Kromě toho mají spolu s manželem dokončené očkování, stejně jako rodina jejího manžela, všichni už dostali třetí dávku.

V pondělí kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan požádal všechny lidi, aby byli zodpovědní a aby chránili své blízké. Požádal proto všechny, aby snížili počet svých sociálních kontaktů a i možná množství zábavy ve svém životě.

Na Slovensku nyní v době lockdownu platí zákaz vycházení. Samozřejmě jsou některé výjimky, například do práce nebo do školy, nebo na nákup jídla.

Pekarová Adamová dodala, že po celou dobu byli v jednom okrese, což znamená, že v rámci lockdownu neporušili žádná pravidla.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

České velvyslanectví v Bratislavě také oznámilo, že Češi s dokončeným očkováním mohou navštívit Slovensko. Nouzový stav byl tam vyhlášen 25. listopadu.

https://twitter.com/market_a/status/1467174468913094657

PSALI JSME: VĚDCI UVEDLI, JAK DLOUHO TADY ZŮSTANE KORONAVIRUS, A JAK SE MŮŽE CHOVAT V BUDOUCNU: ODBORNÍCI DODALI, CO MŮŽE PANDEMII ZASTAVIT

PŘIPOMÍNÁME: V JABLONCI NAD NISOU BYL OTEVŘEN ADVENTNÍ SUPERMARKET: „ŘEKLI JSME SI, ŽE MUSÍME SITUACI NAPRAVIT“

Share