Odborníci promluvili o očkování dětí: nemají jednotný názor a říkají, že je pro děti zbytečné

Imunolog Jiří Šinkora řekl, že dětí očkování proti koronaviru aktuálně nepotřebují a je to zbytečné. Rovněž považuje očkování nejmladších za improvizaci a říká o možných rizicích vakcín mRNA. Další odborníci však jsou přesvědčení, že očkování pro děti je bezpečné. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Nebere mi zdravý rozum, proč jedenáctileté dítě dostane 0,3 vakcíny a dvanáctileté dítě dostane 1,0. Vypadá to jako improvizace,“ řekl Šinkora s tím, že by se davkování mělo s věkem měnit.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odborník také dodal, že mRNA vakcíny mají nižší účinnost, než se původně uvádělo a nemohou zabránit šíření koronaviru. Svou funkci ale plní a jsou v pořádku. Hlavně se to týká starších lidí.

Šinkora je přesvědčen, že se vláda musí soustředit na nemocnicích a očkovat starší populaci, které hrozí hospitalizace do nemocnic. Odsoudil také povinné očkování a dodal, že se musíme snažit lidi přesvědčovat očkovat se dobrovolně.

Očkování děti / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Biochemik Zdeněk Hostomský ale říká, že vakcína pro děti je bezpečná a otázku je jen to, jestli ji potřebují. Své děti ale nechá očkovat, aby mohly na kroužky.

Jiří Šinkora podotkl, že bezpečnějšími vakcínami mohou být proteinové vakcíny, které jsou již vyzkoušeny z hlediska konstrukce. O mRNA vakcínách se podle něho toho totiž moc zatím neví, protože byly použity poprvé.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Odborníci mimo jiné poukazují, že očkování dětí nebude mít smysl, pokud nenaočkujeme lidí nad 60 let.

PSALI JSME: PRYMULA ŘEKL, JAKÉ PROJEVY MÁ NOVÁ VARIANTA KORONAVIRU OMIKRON A ČÍM MŮŽE BÝT V BUDOUCNU UŽITEČNÁ V BOJI S EPIDEMIÍ

PŘIPOMÍNÁME: VĚDCI UVEDLI, JAK DLOUHO TADY ZŮSTANE KORONAVIRUS, A JAK SE MŮŽE CHOVAT V BUDOUCNU: ODBORNÍCI DODALI, CO MŮŽE PANDEMII ZASTAVIT

Share