V Polsku se na skládce našla vzácná Volha s dieselovým motorem, která se vyráběla pro cizince

Na internetu se objevily fotografie, na kterých bylo vidět vzácnou exportní variantu sovětského vozu Volha. Tento model vozu se lišil od ostatních tím, že měl dieselový motor.

Sovětská auta se vyráběly převážně pro obyvatele republik Sovětského svazu. Některé vozy se však vyráběly i pro export do jiných zemí a nutno říci, že se lišily od standardních modelů aut v SSSR.

Volha / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Portál hyser.ua s odkazem na web carakoom.com uvádí, že sovětské vozy dodávala do zemí Beneluxu společnost Scaldia-Volga. Tato firma dovážela i legendární auta GAZ-21 Volga.

Sovětské vozy se lišily od západních, byly o něco horší, nebyly tak pohodlné nebo jejich vzhled nebyl tak prestižní. Dovozce se proto snažil podobná auta často zlepšovat.

Volha / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Některé modely ale byly podstatně pozměněny, například na dovážené Volze GAZ-21 mohl být namontován naftový motor.

Pro Sovětský svaz byly vozy s dieselovým motorem skutečnou vzácností, v Belgii se však prodávaly Volhy právě s takovým motorem.

GAZ-21 Volga / Zdroj: carakoom.com

Ale je třeba také říci, že dieselové motory na těchto vozidlech by mohly být od různých výrobců, například od firem jako Perkins, Rover a Peugeot.

Podobné Volhy jsou nyní velkou raritou. Například před několika lety byla jedna taková Volha nalezena na skládce v Polsku. Stav vozu je dost špatný, protože dlouho byl pod širým nebem.

GAZ-21 Volga / Zdroj: carakoom.com

Tato Volha je dovezená, má chromovaný rám čelního skla i naftový motor, není však jasné, která firma tento motor vyrobila. Na internetu se objevily fotografie, že se někdo rozhodl toto auto vyzvednout, takže je šance, že by mohlo být zrestaurováno.

PSALI JSME: V ČESKU BUDE BRZY DOKONČEN NEJDELŠÍ VISUTÝ MOST NA SVĚTĚ: BUDE PŘEKONÁVAT ÚDOLÍ VE VÝŠCE AŽ 95 METRŮ, S DÉLKOU 721 METRŮ

PŘIPOMÍNÁME: ŽILKOVÁ PŘEKVAPILA SVÉ FANOUŠKY: HEREČKA PROZRADILA, ŽE ČEKALA DÍTĚ SE SLAVNÝM REŽISÉREM

Share