„Dokážeme to jenom tak, že budeme sami zodpovědní“: Vít Rakušan ve svém emotivním projevu slíbil, že politici už nebudou opakovat chyby týkající se koronaviru

Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan na svém Twitteru zveřejnil video, ve kterém pronesl emotivní projev. Požádal lidi, aby dodržovali opatření proti koronaviru, i když o nich pochybují, a aby se vzdali osobních setkání i zábavy. Píše o tom server Echo24.cz.

Vít Rakušan ve videu požádal spoluobčany, aby dodržovali opatření proti koronaviru, aby byli odpovědní. Kromě toho hovořil o nutnosti omezit osobní kontakty s jinými lidmi.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Podle něj právě takové kroky pomohou ochránit blízké každého člověka i ty z rizikových skupin. Zmínil také, že by možná kvůli takovému účelu bylo nutné v životě trochu omezit své zábavy.

„Dokážeme to jenom tak, že budeme sami zodpovědní,“ uvedl Vít Rakušan.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Kromě toho promluvil o situaci, ve které se nyní ocitli zdravotníci. Poprosil lidi, aby se na ně nehádali, aby jim byli vděční, protože lékaři a zdravotnický personál nyní tvrdě pracují a jsou vysílení.

Vyprávěl příběh jedné své známé zdravotní sestry, která plakala, protože předpokládala, že už nikdy nezažije stejné situaci jako v loňském roce.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan slibuje, že politici už nebudou dělat chyby, které vedly k současné situaci. Budou se proto muset připravit, aby se už nic podobného nestalo.

Rakušan je předsedou hnutí STAN a také by se mohl stát novým šéfem resortu vnitra. Až bude tuto funkci vykonávat, hodlá se více zaměřit na kontroly dodržování opatření, podle něj by to umožnilo opatření nezpřísňovat.

PSALI JSME: „TO, ŽE PĚTIKOALICE NA TO NEMÁ NÁZOR, MĚ NEMILE PŘEKVAPILO“: SPOR MEZI MARKÉTOU PEKAROVOU ADAMOVOU A TOMIEM OKAMUROU KVŮLI NOUZOVÉMU STAVU

PŘIPOMÍNÁME: MŮŽE BÝT HORŠÍ: TVŮRKYNĚ VAKCÍNY ASTRAZENECA VARUJE PŘED BUDOUCÍMI PANDEMIEMI

Share