Trump je šťastný i bez sociálních médií

Bývalý americký prezident Donald Trump se cítí šťastnější bez sociálních médií. Řekl to jeho hlavní poradce Jason Miller v rozhovoru pro britský deník Sunday Times.

 

Donald Trump s jeho rodinou / Zdroj: youtube.com

 

„Řekl, že je dobré být mimo sociální média, necítit vliv uzavřeného světa nenávisti, ve který se sociální média často mění,“ vysvětlil Miller. Poprvé po letech vidí Trumpa „skutečně uvolněného“

Kromě toho si jeho žena Melania všimla pozitivních změn v chování a přemýšlení bývalé hlavy státu. Trumpův poradce dodal, že situace je velmi poklidná. „Říka, že se mu to líbí, že je mnohem šťastnější a že se baví mnohem víc,“ řekl Miller.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Tohle je druhý pokus o odstranění prezidenta od moci. Části Národní gardy jsou v pohotovosti.

9. ledna Twitter na neurčito zablokoval Trumpův účet kvůli „riziku dalšího podněcování k násilí“. Vedení sociální sítě navíc přislíbilo, že zablokuje účet každého uživatele, který mu dá slovo.

 

Vyjádření Twitteru / Zdroj: twitter.com

 

Bývalému americkému vůdci bylo také zakázáno zveřejňovat videa na YouTube a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg řekl, že Trump bude po zbytek svého prezidentského působení ponechán bez sociálních médií. 16. ledna byly jeho stránky na Facebooku a Instagramu náhle rozmrzly, ale poslední příspěvky tam se datuje do 6. ledna.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Blokády začaly po nepokojích Trumpových příznivců z 6. ledna. Vtrhli do budovy Kapitolu a obklíčili senátní komoru. Senátoři a kongresmani museli přerušit schůzku, na které bylo plánováno schválení výsledků hlasování ve sboru volitelů, podle kterého byl demokrat Joe Biden zvolen prezidentem. V důsledku protestu bylo zabito pět lidí a desítky byly zatčeny.

 

Twitter / Ilustrační foto / Zdroj: twitter.com

 

PSALI JSME: EXMINISTR ZDRAVOTNICTVÍ VOJTĚCH: „SYSTÉM NEBYL PŘIPRAVEN NA TAKOVOUTO EPIDEMII“

PŘIPOMÍNÁME: BIDEN NAVRHL ZBAVIT TRUMPA PŘÍSTUPU K UTAJOVANÝM INFORMACÍM

Share