Bílý dům vysvětlil přání Bidena zbavit Trumpa přístupu k utajovaným údajům

O poskytnutí přístupu k utajovaným informacím bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi budou rozhodovat tajné služby. Podle listu Washington Post to uvedl tiskový tajemník Bílého domu Jen Psaki.

 

Joe Biden / Zdroj: youtube.com

 

Podle ní současná hlava státu, Joe Biden vyjádřil obavu, že Trump získá přístup k utajovaným informacím. Politik zároveň důvěřuje svému vlastnímu zpravodajskému týmu ve všem. V tomto ohledu zvláštní útvary rozhodnou, jakou formou poskytnou tajné údaje, pokud o to požádá bývalý prezident. Americký prezident má zároveň oprávnění odepřít komukoli přístup k důvěrným informacím.

 

Donald Trump se synem / Zdroj: youtube.com

 

Biden dříve navrhl zbavit bývalou hlavu státu přístupu k utajovaným informacím. „Jaká je pro něj hodnota pořádat tajné schůzky?“ Jaký dopad to bude mít, když to nevydrží a něco řekne? “ Řekl a poukázal na Trumpovo „nevyvážené“ chování.

 

Joe Biden / Zdroj: youtube.com

 

Bývalí američtí prezidenti mají tradičně právo požadovat a dostávat stejné zpravodajské briefingy, jaké poskytují úřadujícím hlavám států.

 

Joe Biden / Zdroj: youtube.com 

 

Americká Sněmovna reprezentantů hlasovala 14. ledna pro obvinění Trumpa z nepokojů ve Washingtonu. Poslední hlasování bylo druhým pokusem odvolat Trumpa z funkce. Demokraté motivují rozhodnutí odvolat Trumpa mimo jiné tím, že po skončení procesu nebude moci kandidovat na prezidenta. Je to poprvé, co se v USA pokoušely odvolat státního vůdce z funkce po skončení jeho prezidentského období. Bylo určeno, že proces obviňování Trumpa v Senátu USA začne 8. února.

 

PSALI JSME: USA VARUJÍ ČÍNU: POKUD BUDOU POKRAČOVAT, POŽENOU ČÍNU K ZODPOVĚDNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: “PRODISKUTUJEME DALŠÍ STRATEGII“: PRYMULA ŘEKL O ČEM BUDE VLÁDA JEDNAT V PONDĚLÍ

Share