Biden navrhl zbavit Trumpa přístupu k utajovaným informacím

Americký prezident Joe Biden navrhl zbavit bývalou hlavu státu – Donalda Trumpa přístupu k utajovaným informacím.

 

Joe Biden / Zdroj: youtube.com

 

Podle Bidena není nutné pořádat tajné briefingy pro jeho předchůdce. „Jaká je pro něj hodnota pořádat tajné schůzky? Jaký dopad to bude mít, pokud to nenechá a něco řekne? “- řekl americký prezident v rozhovoru pro CBS. Poukázal také na Trumpovo „nevyvážené“ chování.

Bývalí američtí prezidenti mají tradičně právo požadovat a dostávat stejné zpravodajské briefingy, jaké poskytují úřadujícím hlavám států.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Joe Biden dříve pochyboval, že proces obžaloby Donalda Trumpa bude úspěšný. Podle jeho názoru obžaloba nezíská potřebné republikánské hlasy v Senátu a nebude se realizovat. Biden připustil, že tento proces ovlivní pohled jeho kandidátů na kabinety v Senátu, ale poznamenal, že by bylo horší, kdyby proces obžaloby nebyl proveden.

 

Kongresmanka / Zdroj: youtube.com

 

Americká Sněmovna reprezentantů hlasovala 14. ledna za obvinění Trumpa z nepokojů ve Washingtonu. Poslední hlasování bylo druhým pokusem odvolat Trumpa z funkce. Demokraté motivují rozhodnutí odvolat Trumpa mimo jiné tím, že po skončení procesu nebude moci kandidovat na prezidenta. Je to poprvé, co se USA pokusily odvolat vůdce státu z funkce po skončení prezidentského období. Bylo oznámeno, že proces obžaloby bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Senátu USA začne 8. února.

 

Kapitol / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: POLSKO ZAČÍNÁ UVOLŇOVAT NĚKTERÁ PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ: MOHOU SE ZNOVU OTEVŘÍT HOTELY, KINA A DIVADLA

PŘIPOMÍNÁME: VĚZENÍ PRO ODMÍTAČE KARANTÉNY: NĚMECKO MÁ PRVNÍ DETENČNÍ ZAŘÍZENÍ PRO LIDI ODMÍTAJÍCÍ NAŘÍZENOU KARANTÉNU

Share