Exministr zdravotnictví Vojtěch: „Systém nebyl připraven na takovouto epidemii“

Podle mínění exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha zdravotní systém na pandemii nebyl připraven. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Adam Vojtěch/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nemocniční a laboratorní pracovníci od vypuknutí pandemie loni v březnu nesdíleli všechna data.

Zdravotnictví v ČR je decentralizované a proto data soukromých zdravotních zařízení a laboratoře nezaznamenávaly všechna data do jednoho seznamu.

Adam Vojtěch/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Během první vlny statistika, kterou Česko mělo k dispozici byla tvořena pouze státními nemocničními a laboratorními zařízeními.

Několik měsíců trvalo, aby se do statistiky zapojily i data soukromých podniků.

Adam Vojtěch/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Systém nebyl připraven na takovouto epidemii. My jsme museli zcela decentralizované zdravotnictví připojit na centrální systém a vše dát dohromady,“ promluvil nedávno exministr zdravotnictví Vojtěch.

Adam Vojtěch/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„V normální době by se všechny tyto věci dělaly roky,“ doplnil Adam Vojtěch. Například eRecept byl zaveden docela včas v ČR, ale předtím se to řešilo relativně dlouhou dobu.

Prozatím se to zavčas spustilo. Na jaře, kdy byly některé ambulance uzavřené, většina pacientů by se ke svým lékům bez eReceptu nedostala.

ČTĚTE TAKÉ: ROMAN PRYMULA, ADAM VOJTĚCH A JAROSLAV FLEGR ŘEKLI, KDY SE VRÁTÍME K NORMÁLU: SHODLI SE, ŽE SE ROZVOLŇOVÁNÍ DOČKÁME NA ZAČÁTKU LÉTA

PSALI JSME: BÝVALÝ MINISTR VOJTĚCH ŘEKL, ŽE CHCE MÍT KONCERT AŽ SE SITUACE UKLIDNÍ: PŘIPRAVIL PRÝ I NĚKOLIK NOVÝCH SONGŮ

Share