Roman Prymula, Adam Vojtěch a Jaroslav Flegr řekli, kdy se vrátíme k normálu: shodli se, že se rozvolňování dočkáme na začátku léta

Asi každého Čecha zajímá, kdy situace kolem koronaviru skončí. A na tuto otázku odpovídali exministr zdravotnictví Roman Prymula, evoluční biolog Jaroslav Flegr a exministr Adam Vojtěch. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Vojtěch uvedl, že je to složitá otázka a přesně odpovědět nemůže. Podle jeho poznatků a toho, co přečet od zahraničních kolegů, situace bude složitá do podzimu. Předpokládá, že omezení nás budou doprovázet ještě celý tento rok.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Neříkám, že budou tak striktní, ale asi nelze čekat, že roušky brzy odhodíme,“ prohlásil politik s tím, že dokonce očkovaný člověk může infekci přenášet. Doufá že striktní omezení budou zrušená ještě do léta a následně se budeme postupně vracet do normálu.

Epidemiolog Roman Prymula řekl, že ke zrušení přísných opatření je potřeba, aby denní nárůsty nakažených nepřesahovaly tisíc nových případů. To by také podle něho snížilo tlak na nemocnice. Exministr dodal, že se to dá očekávat za dva nebo spíše tři týdny.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula rovněž doufá, že se k normálu můžeme vrátit minimálně na podzim. Mírnější situaci očekává na začátku léta a větší rozvolňování se dá očekávat během prázdnin.

Méně optimisticky naladěný je Jaroslav Flegr, který tvrdí, že na podzim situace může být stále kritická. S rozvolňováním to vidí, jako minulý rok a předpokládá, že nemoc po létě znovu zaútočí.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Důvodem jsou prý mutace viru, kterých už máme ve světě několik.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: BYLO ODHALENO 9 567 NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY, ZVÝŠILO SE REPRODUKČNÍ ČÍSLO A JEDEN DALŠÍ UKAZATEL

PŘIPOMÍNÁME: BÝVALÝ MINISTR VOJTĚCH ŘEKL, ŽE CHCE MÍT KONCERT AŽ SE SITUACE UKLIDNÍ: PŘIPRAVIL PRÝ I NĚKOLIK NOVÝCH SONGŮ

Share