Šíření koronaviru v Česku: bylo odhaleno 9 567 nových případů nákazy, zvýšilo se reprodukční číslo a jeden další ukazatel

Ve středu laboratoře odhalily 9 567 nových infikovaných koronavirem. To je o 1 077 více než minulou středu. Index rizika vzrostl o 1 bod a je 71 bodů. Opět se mírně zvýšilo reprodukcí číslo a nyní je větší než 1,0. Zvýšil se ale i další ukazatel, který ovlivňuje rizikové skóre.

Ve středu bylo provedeno zhruba stejné množství testů jako v úterý, a to 29 892 PCR testů a 27 402 antigenních testů. Počet nových případů nákazy byl 9 567.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

Zhruba 10 procent nových případů nákazy bylo v Praze, a to 956 lidí. Za celou dobu pandemie koronaviru v Česku byl počet pozitivních případů 1 013 352.

V nemocnicích je 5 811 hospitalizovaných pacientů, z toho 985 je ve vážném stavu. Situace v nemocnicích se dá nazvat spíše stagnací, protože jakmile se počet pacientů během několika dnů sníží, pak se opět vrátí k předchozím počtům.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Reprodukční číslo v úterý činilo 0,99, ale ve středu se zvýšilo na 1,03. Zvýšil se také další ukazatel, který ovlivňuje index rizika, a to počet lidí, u kterých byl nový kovid odhalen v posledních 14 dnech.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Pokud se tento ukazatel přepočítá na 100 tisíc obyvatel, v úterý to bylo 883 a ve středu 896. Naposledy se tento ukazatel zvýšil v polovině minulého měsíce.

Další dva ukazatele, které ovlivňují rizikové skóre, se stále snižují. Od poloviny minulého měsíce může být epidemická situace nazývána stagnující. Index rizika se pohybuje od 68 do 73 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Opatření ale zatím odpovídají pátému stupni. Vláda zatím nemá v úmyslu opatření rozvolňovat, nyní je pro ně velmi důležité snížit počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

14. února končí nouzový stav, vláda bude žádat o prodloužení. Před tím žádost vlády o prodloužení podporovala komunistická strana.

Předseda KSČM Vojtěch Filip ale nedávno prohlásil, že tentokrát s největší pravděpodobností tuto žádost vlády nepodpoří.

Psali jsme: Blížící se 70 jubileum je zastíněn: Nemoc Miroslava Donutila

PSALI JSME: POČET NAKAŽENÝCH VE SVĚTĚ SE BLÍŽÍ 105 MILIONŮM: BRITSKÁ VARIANTA KORONAVIRU NABÍRÁ NA SÍLE

PŘIPOMÍNÁME: HEREČKA JANA HLAVÁČOVÁ UVEDLA, ŽE UŽ OČEKÁVÁ TO NEJHORŠÍ A ODMÍTÁ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: JEJÍ ZDRAVOTNÍ STAV JE ŠPATNÝ A NEMŮŽE CHODIT

Share