Po obdržení dopisu od cizince se starší žena cítí šťastná: A to vše proto, že nyní se její rodina významně rozrostla

Pošťák z britského Ipswiche Adam Sipson-York provedl samoizolační pandemii koronaviru zakoupením ztracených vojenských medaili z aukce na eBay. Muž snil o nalezení příbuzných vojáků a návratu trofejí rodinám.

Plán vyšel ještě lépe, než Adam předpokládal: muž pomohl krajance Jocelyn Trentové získat rodinu. Žena strávila celý život ve Velké Británii a myslela si, že dcera je její jedinou příbuznou, která zůstala naživu. Manžel Jocelyn zemřel v roce 1999.

V lednu vdova dostala dopis od Adama. Do obálky muž vložil medaile jejího dědečka Charlese Sharmana, který sloužil v britském královském pluku.

„Dny během pandemie byly pro mě temné, ale teď se zdá, že jsem našla světlo,“ říká žena.

Pošťák ženě sdělil, že má 18 příbuzných, o jejichž existenci ona neměla ani tušení.

„Udělal velký výzkum, aby mi řekl o mé rodině, o které jsem netušila,“ říká Jocelyn.

Jocelyn věděla o svém dědečkovi jen to, že žil v Doncasteru východně od Manchesteru a 40 let pracoval na vlakovém nádraží.

Charlese Sharman / Zdroj: ukr.media

„Mám pocit, jako bych našla rodinu za pouhý den. Ty medaile budu mít u sebe až do konce života,“ přiznává žena.

Díky Adamovi žena dokonce zná adresy tří domů, ve kterých její dědeček žil dříve. Dcera ženy mý v plánech navštívit tato místa.

Pošťák říká, že se začal věnovat obnově rodokmenů od doby, kdy sestavil vlastní. Jeho záliba má však i svou opačnou stránku: ne každý věří informacím, které muž našel, ale Jocelyn není z řad skeptiků.

Jocelyn Trent / Zdroj: ukr.media

„Ne každý chce znát své předky a někteří lidé nevěří tomu, co říkám, ale mám velké štěstí, že Jocelyn uvěřila. Mým cílem je vždy vrátit medaile, které jsem koupil, rodinám jejich majitelů. Pro mě jsou levné, ale pro lidi, jako je Jocelyn, jsou neocenitelné,“ říká Adam.

PSALI JSME: V AUSTRÁLII NAŠLI 120 LET STAROU KRABICI ČOKOLÁDY

PŘIPOMÍNÁME: NA FARMĚ V MAĎARSKU BYL NALEZEN POKLAD: 7 000 ZLATÝCH A STŘÍBRNÝCH MINCÍ

Share