Tereza H. se může vrátit z Pákistánu do Česka: od soudu dostala písemný příkaz

Česká občanka Tereza H. se může vrátit domů. V Pákistánu strávila více než čtyři roky. Nejvyšší soud v Islámábádu vydal písemný příkaz, díky němuž může nyní opustit území země. Informuje o tom server iDnes.cz.

V pátek 8. dubna Nejvyšší soud v pákistánské metropoli rozhodl, že Česká občanka Tereza H. může opustit území Pákistánu. Podle serveru Blesk.cz ji už celníci nemohou zadržovat.

Tereza H. / Zdroj: youtube.com

Několik dní ještě čekala, až soudce vydá rozkaz. Díky tomuto dokumentu bude moci nastoupit do letadla a odletět z Pákistánu. Zdroj Blesku uvedl, že příkaz byl vydán 11. dubna.

Česká občanka Tereza H. v roce 2018 přiletěla do Pákistánu, tehdy uvedla, že tam byla jako modelka. Byla zadržena na letišti v Láhauru v lednu 2018.

Tereza H. / Zdroj: expres.cz

Celníci u ní tehdy našli v kufru téměř 9 kilogramů heroinu a v březnu 2019 bylaodsouzena na 8 let a 8 měsíců vězení. Měla také zaplatit pokutu 800 dolarů. Tvrdila, že to nejsou její drogy, že byly podstrčeny.

Češka říkala, že je nevinná. 1. listopadu 2021 se konalo jednání odvolacího soudu a soudci ji zprostili viny v kauze pašování drog. Z vězení odešla 20. listopadu.

Tereza H. / Zdroj: youtube.com

Poté jí ale celníci nechtěli vrátit osobní věci včetně pasu. Ale i tentokrát Tereza spor u soudu vyhrála. Nyní se může vrátit do České republiky.

PSALI JSME: OTEVÍRACÍ DOBA OBCHODŮ O VELIKONOCÍCH SE ZMĚNÍ: LETOS BUDE VŠE JINAK, DŮVODEM JE NOUZOVÝ STAV

PŘIPOMÍNÁME: JAROSLAV FLEGR POVAŽUJE ZRUŠENÍ NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ V MHD ZA NESMYSL: CHÁPE ALE TAKÉ, PROČ STÁT RUŠÍ TOTO OPATŘENÍ

Share