Otevírací doba obchodů o Velikonocích se změní: Letos bude vše jinak, důvodem je nouzový stav

Brzy budou Češi slavit Velikonoce, v pátek a v pondělí očekávají státní svátky. V těchto dnech se obvykle mění otevírací doba prodejen. Nyní ale platí nouzový stav, takže situace bude jiná. Informuje o tom server TN.cz.

Obvykle o Velikonočním pondělí musí být zavřeny všechny obchody s plochou větší než 200 metrů čtverečních. Protože nyní platí stav nouze, obchody mohou zůstat otevřené.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To ale neznamená, že to tak bude, vedení obchodů a obchodních řetězců bude samo rozhodovat, jak to bude o státních svátcích.

Redakce TN.cz informuje, jak budou různé obchody fungovat od pátku 15. dubna do pondělí 18. dubna.

Supermarkety Billa budou v pátek otevřeny, na většině míst lidé budou moci koupit potraviny ve stejnou dobu jako obvykle. V sobotu a v neděli nedojde k žádným změnám.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

18. dubna budou otevřeny pouze tři obchody Billa. Jedná se o obchody na hlavnímvlakovém nádraží v hlavním městě a v Brně a na Mezinárodním letišti Václava Havla. Kromě toho si lidé budou moci něco koupit v obchodech Billa stop&shop, které jsou na čerpacích stanicích Shell.

Obchody Tesco budou 15. a 16. dubna fungovat jako obvykle. V neděli budou nonstop hypermarkety a obchody načerpacích stanicích uzavřeny ve 23 hodin. V pondělí budou fungovat jen prodejny na benzinkách.

V pátek si lidé budou moci koupit potraviny i v obchodech Albert. Zavřeny budou jen na Velikonoční pondělí. Výjimkou budou České Budějovice, bude tam otevřena jedna prodejna v DOC Mercury.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Obchody Globus, Penny Market, Kaufland, Lidl, budou zavřeny jen 18. dubna, ve všech ostatních dnech nedojde k žádným změnám.

Nezmění se fungování internetových obchodů Košík.cz a Rohlik.cz, budou normálně rozvážet potraviny.

PSALI JSME: „JE TO JENOM HEZKÉ PŘÁNÍ“: PETR FIALA KOMENTOVAL SLOVA MINISTRYNĚ OBRANY O AMERICKÉ ZÁKLADNĚ V ČR

PŘIPOMÍNÁME: PAVOL HABERA SLAVÍ KULATINY, JE MU 60 LET: SE SVOU PARTNERKOU DANIELOU PEŠTOVOU TVOŘÍ PÁR VÍCE NEŽ 20 LET, JSOU SPOLU ŠŤASTNÍ

Share