„Je to jenom hezké přání“: Petr Fiala komentoval slova ministryně obrany o americké základně v ČR

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nedávno promluvila o možné americké základně na území České republiky. K tomuto tématu se následně vyjádřila řada politiků. Předseda vlády Petr Fiala (ODS) řekl, že slova paní ministryně byla jen „hezkým přáním“. Píšou o tom Novinky.cz.

Jana Černochová / Zdroj: youtube.com

Po Velikonocích plánuje šéfka resortu obrany Jana Černochová odletět do USA. Oznámila, že s americkým ministrem obrany by chtěla promluvit i o možném zřízení základny Severoatlantické aliance v Česku.

Mnoho českých politiků to nečekalo, zaskočilo je to. Překvapení byli i Piráti, kteří jsou jednou ze stran vládní koalice. Premiér se proto v úterý k jejím slovům vyjádřil, snažil se to vysvětlit.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Jde o pěkné téma, které se dobře poslouchá, ale opravdu je to jenom hezké přání. Reálná jednání se o tom nevedou,“ řekl pro portál Aktuálně.cz Petr Fiala.

Politici začali mluvit o tom, že mnozí Češi byli v minulosti proti tomu, aby se v Česku vybudovala předsunutá radarová základna.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Opoziční strany také nepovažují podobný krok za nejlepší možnost zvýšení bezpečnosti ČR. Část opozice se vyjádřila proti americké základně na území Česka.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ NEPODPORUJE ZŘÍZENÍ AMERICKÉ ZÁKLADNY V ČESKU: ŘEKL, JAKÉ ŘEŠENÍ BY MOHLO BÝT V TÉTO SITUACI NEJLEPŠÍ

PŘIPOMÍNÁME: KREML: VSTUP FINSKA A ŠVÉDSKA DO NATO NEPŘINESE EVROPĚ DODATEČNOU BEZPEČNOST

Share