Stávka zaměstnanců České pošty: jak dlouho bude trvat a jak to ovlivní fungování poboček

Ve středu začne stávka zaměstnanců České pošty, která potrvá do pátku. Celkem se jí zúčastní třetina zaměstnanců. To znamená, že přijdou do práce, ale budou pracovat pomaleji, kvůli čemuž budou poštovní služby pomalejší. Je tedy pravděpodobné, že na pobočkách pošty budou vznikat delší fronty. Důvodem stávky je údajné porušení zákoníku práce. Informuje o tom server TN.cz.

Odbory tvrdí, že Česká pošta přetěžuje své zaměstnance. Z tohoto důvodu se 9 tisíc zaměstnanců rozhodlo stávkovat několik dní.

Česká pošta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle šéfa odborové organizace NOS ČP Filipa Janovského stávka potrvá od 29. září do 1. října. Bylo rozhodnuto, že se uskuteční ve formě pasivní rezistence, tedy se sníží tempo práce.

Dodal, že budou striktně dodrženy všechny technologické postupy a budou dodrženy požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Auto České pošty / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vzhledem k tomuto režimu práce je pravděpodobné, že během těchto tří dnů na pobočkách pošty budou dlouhé fronty.

Kromě toho ve čtvrtek v 19 hodin začne demonstrace, která se bude konat u Národního památníku na Vítkově. Organizátoři tam zapálí svíčky za každého zaměstnance, který se stávky zúčastní

Česká pošta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vedení České pošty popírá, že by jejich zaměstnanci mohli být přetíženi a uvádí, že respektují jak zákoník práce, tak další pravidla při práci.

„K přetěžování zaměstnankyň či zaměstnanců v žádném případě nedochází,“ řekl před dvěma týdny Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

Auto České pošty / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Celkem tento státní podnik zaměstnává 31 000 zaměstnanců a na území ČR je 3,2 tisíce poboček pošty.

PSALI JSME: PEKAROVÁ TVRDÍ, ŽE PORAZIT BABIŠE MŮŽE POUZE KOALICE SPOLU: PŘEDSEDKYNĚ TOP 09 TAKÉ PROZRADILA, JAKÁ PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ CHCE NECHAT

PŘIPOMÍNÁME: KONFRONTACE PŘED VOLBAMI SÍLÍ: PIRÁTI VYVĚSILI SVŮJ PLAKÁT POD BILLBOARDEM ANO

Share