Pekarová tvrdí, že porazit Babiše může pouze koalice SPOLU: předsedkyně TOP 09 také prozradila, jaká protiepidemická opatření chce nechat

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová uvedla, že lidem nezbývá nic jiného než volit její stranu, která je součásti trojkoalice SPOLU. Je přesvědčená, že TOP 09 se může do Sněmovny dostat i jako samostatný subjekt. Politička promluvila také o epidemiologické situaci, a co navrhuje pro její zvládnuti. Informuje o tom web echo24.cz.

Markéta Adamová Pekarová / Zdroj: youtube.com

Pekarová říká, že koalice SPOLU (TOP 09, ODS, KDU-ČSL) má vlastní předvolební preference a vidí, jak jejích politické uskupení stále posiluje. Poslankyně tvrdí, že jsou jediní, kdo má šanci porazit ve volbách Babiše.

Šéfka TOP 09 dodává, že mezi koalici SPOLU, Piráty a STAN jsou sice rozdíly, ale jejich společným cílem je sestavit vládu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Adamová Pekarová říká, že strany v koalici SPOLU šly na různé kompromisy a jsou jedinou politickou sílou, která dokáže porazit Andreje Babiše. Voliči by proto měli podle ní volit trojkoalici.

Kromě toho Pekarová zdůraznila, že koalice má jasný a perspektivní program, díky kterému chtějí zemi dostat ze složité situace, ve které se během vlády Babiše ocitla.

Markéta Adamová Pekarová, Petr Fiala a Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Politička se dle svých slov denně setkává s lidmi a vidí, jak se během koronakrize změnil jejich život k horšímu a mají strach z toho, že nebudou moci splácet úvěry. „Do restaurací se také nevrátilo tolik lidí, jako bylo běžné dřív,“ dodává Pekarová.

Poslankyně říká, že by nyní nošení roušek zejména v MHD nerušila a prioritu má být očkování rizikových skupin, protože nová vlna nyní vzniká právě mezi neočkovanými.

Markéta Adamová Pekarová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho Pekarová chce, aby se v Česku uznávaly protilátky. To zatím vláda odmítala.

Předsedkyně TOP 09 rovněž tvrdí, že by se v budoucnu školy již neměly zavírat. Ve hřej sou možná některá opatření, ale o plošném uzavření se nemluví.

Psali jsme:Otevření první lavičky bývalého prezidenta Václava Havla v Limě: Dagmar Havlová v Latinské Americe

PSALI JSME: ZEMAN DOSTAL KRÁSNÝ DÁREK OD SPOLUPRACOVNÍKŮ: JAK PREZIDENT OSLAVIL 77. NAROZENINY

PŘIPOMÍNÁME: KONFRONTACE PŘED VOLBAMI SÍLÍ: PIRÁTI VYVĚSILI SVŮJ PLAKÁT POD BILLBOARDEM ANO

Share