Pár proměnil opuštěnou garáž ve stylový rodinný dům: jak vypadá

Kvůli chybě v online hledání bydlení si pár architektů koupil dům se skoro rozpadlou garáží. Nyní je to moderní dům se 3 ložnicemi.

Dům přestavěný s garáže / Zdroj: realestate.24tv.ua

Melanie Schubert a její manžel Paolo Wimercate neplánovali koupit opuštěnou garáž pro 2 auta. Při online vyhledávání nemovitostí ale zapomněli zadat minimální sumy, a tak portál ukázal nejlevnější variantu.

Po získání stavebního povolení dokázala rodina architektů proměnit jednopatrovou garáž o rozloze 7 metrů čtverečních na moderní třípatrový dům. Dům je postavený z recyklovaných materiálů, dům má vše, co potřebuje pár a jejich devítiletá dcera Ava. Má 3 ložnice, 2 koupelny, místnost pro posezení a dokonce i domek pro kočky.

Dům přestavěný s garáže / Zdroj: realestate.24tv.ua

Fasáda prvního patra zachovala atmosféru garáže. Prostory jsou nyní využívány jako dílna a kancelář pro práci. Místnost má velká panoramatická okna, a aby bylo zajištěno soukromí, pár umístil do místností masivní modřínové příčky. Za slunečného počasí je lze přesunout do jedné sekce, aby dovnitř bylo co nejvíce světla.

Ve druhém patře v pokoji jejich dcery Avy visí záclony před regálem a pracovním stolem. Architekti sdílejí tajemství, že tím, že je zakryjete, večer zakryjete celý nepořádek. Hlavním rysem dětského pokoje je však výklopné okno.

Dům přestavěný s garáže / Zdroj: realestate.24tv.ua

Interiér ložnice manželů byl inspirován jejich oblíbeným apartmá v lyžařském středisku. Parapety využívali k ukládání knih, zároveň je to jakýsi noční stolek. Pod velkým oknem je také úložný prostor, který pomáhá udržovat místnost čistou.

Rodina / Zdroj: realestate.24tv.ua

Pár neměl příležitost přeplánovat malou koupelnu, která byla spojena s WC. Aby ukryli záchodovou mísu, která podle architektů vypadá jako „ošklivý předmět“, nainstalovali pohyblivou dřevěnou bednu, na kterou se mohou při čištění zubů posadit.

Tento dům je stvořen pro společenské posezení, večírky a grilování. V otevřeném obývacím pokojí s kuchyní se vejde spousta lidi. Dílna a sklep navíc poskytují ještě více prostoru pro pořádání různých typů odpočinku v domě.

Dům přestavěný s garáže / Zdroj: realestate.24tv.ua

PSALI JSME: STÁVKA ZAMĚSTNANCŮ ČESKÉ POŠTY: JAK DLOUHO BUDE TRVAT A JAK TO OVLIVNÍ FUNGOVÁNÍ POBOČEK

PŘIPOMÍNÁME: ŘECKÝ OSTROV KRÉTA ZASÁHLO SILNÉ ZEMĚTŘESENÍ: LIDÉ TRÁVILI NOC VE STANECH

Share