Starší pár našel láhev, která strávila na moři 108 let: uvnitř byl dopis ve třech jazycích

Pár důchodců našel nejstarší zprávu v láhvi v historii podobných zpráv. Marianne Winkler si náhodou všimla láhve poblíž pobřeží a společně se svým manželem se rozhodli podívat se do nádrže, která strávila na moři 108 let.

Nejstarší dopis/ Zdroj: http://kindhearts.com.ua

Skrz čiré sklo viděl Winkler nápis, který ho přiměl nahlédnout dovnitř. Mariannin manžel Horst Winkler se dopis chvíli zkoušel dostat, ale pak musel láhev rozbít.

Nejstarší dopis/ Zdroj: http://kindhearts.com.ua

Uvnitř byla poznámka s textem ve třech jazycích, němčině, angličtině a dánštině. Autor zprávy požádal o vyplnění zvláštního formuláře a jeho zaslání na Plymouth Institute of Marine Biology. Za to odesílatel by od ústavu dostal šilink.

Nejstarší dopis/ Zdroj: http://kindhearts.com.ua

Stejně jako skuteční Němci i manželé Winklerové přesně splňovali požadavky zprávy. Formulář zaslali na zadanou adresu a ukázalo se, že institut stále existuje.

Ukázalo se, že láhev byla součástí rozsáhlého experimentu: v roce 1904 do Severního moře hodili 1020 lahví, aby bylo možné studovat dynamiku mořských proudů.

Nejstarší dopis/ Zdroj: http://kindhearts.com.ua

Zpráva nyní patří do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší dopis, jaký byl kdy v lahvi nalezen.

PSALI JSME: PRVNÍ DÁMA USA OPĚT PŘEDVEDLA SVŮJ BEZCHYBNÝ VKUS: OBJEVILA SE NA VEŘEJNOSTI V ELEGANTNÍCH ŠATECH S KRÁSNOU VÝŠIVKOU

PŘIPOMÍNÁME: V ZÁSOBNÍKU PRAČKY JSOU TŘI SEKCE: NA CO JSOU A JAK JE SPRÁVNĚ POUŽÍVAT

Share