V zásobníku pračky jsou tři sekce: Na co jsou a jak je správně používat

Při nákupu nové pračky se každý okamžitě rozhodne, na které místo zásobníku se misí sypat prací prášek. Ale na co jsou tam až 3 sekce?

Pračka / ilustrační foto / Zdroj: stavnistavim.ru

1. Ten oddíl, který je označen jedničkou, římskou nebo arabskou, písmenem A, je pro namáčení prádla.

2. Sekce označena dvojnou je potřebná k přidání prostředku do hlavního prádla, prakticky všechny režimy bez namáčení používají prášek nebo prací prostředek z tohoto prostoru.

Pračka / ilustrační foto / Zdroj: stavnistavim.ru

3. Oddíl označený hvězdičkou, vločkou nebo květinou je určen pro další prostředky: bělidla, aviváže, oplachovače.

Mimochodem, i když je zásobník během praní lehce vytažen z pračky a to se může stát kvůli vibracím, práci prostředek se stejně dostane do pračky, tak jak voda ho spláchne.

Pračka / ilustrační foto / Zdroj: stavnistavim.ru

Rozdělení je třeba, aby se prostředky nesmíchali dohromady. Tak pračka dostane čistič pro namáčení prádla, a také se práci prášek nesmíchá s aviváži, který je třeba pro opláchnutí prádla.

Režimy

Žádná hospodyně nepoužívá všechny desítky režimů, které jsou uvedeny na pračce, většina z nich není nic víc než marketingový tah.

Zkušení majitelé praček jednoduše vystavují požadovanou teplotu, obvykle je to 30-90C nebo bez ohřevu, označují typ tkaniny a zapadají prací stroj.

Pračka / ilustrační foto / Zdroj: takprosto.cc

Teplota je zvolena podle typu tkáně nebo nečistot, například mastné skvrny odcházejí v horké vodě a třeba krev pouze ve studené.

Typ tkaniny určuje algoritmus otáčení, například u jemných tkanin se buben otáčí plynuleji. Stačí jen tedy si vybrat vhodný pro vás práci prostředek a máte hotovo.

Pračka / ilustrační foto / Zdroj: takprosto.cc

PSALI JSME: CHLAPÍK MÁLEM DOSTAL ZÁCHVAT, KDYŽ VIDĚL, KDO NA NĚJ ZÍRÁ Z PRAČKY

PŘIPOMÍNÁME: JAK ODSTRANIT PLÍSEŇ A VYČISTIT GUMU V PRAČCE

Share