Spotřebitelská důvěra klesá: Čeho se obávají Češi nejvíce

Spotřebitelská důvěra se výrazně klesla v posledních týdnech. Odborníci míní, že je to druhá nejnižší roven od začátku tohoto století. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Peněženka/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

České domácnosti se nyní velice bojí ekonomických potíží, které následují po invazi Ruska na území nezávislé Ukrajiny.

Supermarket/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Takový propad nezaznamenala tuzemska ekonomika ani na vrcholu pandemické krize, vázanou na rychlém šíření infekční nemoci covid-19.

Peněženka/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V rámci tohoto století horší výsledky mela česká ekonomika v období od listopadu 2011 do začátku roku 2013.

Hlavní problém spočívá v tom, že Češi mají strach z pokračujicicho rostu cen na potraviny, služby, palivo, ale i ostatní výrobky a zboží.

Supermarket/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Domácnosti se obávají, že důsledky válečného konfliktu na Ukrajině povedou ke zhoršení jejich vlastní finanční situace v období následujících 12 měsíců,“ prozradila k případu Anastasija Nejasova z Českého statistického úřadu.

PSALI JSME: STANJURA PROZRADIL, JAK BUDE FUNGOVAT SOLIDÁRNÍ PŘÍSPĚVEK PRO RODIČE V DŮCHODU: MINISTR ŘEKL, OD ČEHO SE BUDE POČÍTAT 1 %

ČTĚTE TAKÉ: BARTOŠ UVEDL, ŽE NOVÁ VLÁDA NENÍ POPULISTICKÁ A PROZRADIL, JAK BUDOU POMÁHAT LIDEM: „VĚŘÍM TOMU, ŽE LIDÉ VE FINÁLE POCÍTÍ, ŽE NÁŠ KABINET JAKO CELEK VYVEDL ZEMI Z KRIZE“

Share