Současná generace 40-50letých rodičů je beznadějně zastaralá: Čím to je

Problém je, že jsme, 40-50letí rodiče moderních 15-20-letých chlapců a dívek doslova zastaralé.

I naše starší děti jsou jiné: už dospěly, když do života teprve začaly vstupovat mobilní telefony, internet, počítače.

Děti / ilustrační foto / Zdroj: abrozzi.com

Ale jejich mladší sourozenci se již narodili v době počítačů, notebooků a volného přístupu k internetu. Dívají se na řečníky, kteří učí, že v dnešním světě není výhodné být zaměstnancem, je třeba usilovat o vytvoření vlastního podnikání.

Co nakonec dělá moderní mladík? Rozhodne se dodržovat tyto rady, protože žít v chudobě, s malou výplatou se nechce. Oni chtějí finanční pohodu. Skvělé řešení!

Teenager, jehož rodiče jsou v naprosté většině najatí zaměstnanci, však od svých blízkých nedostává pochopení ani podporu.

Proč? Protože hlavní motivací najatého zaměstnance je bezpečnost (stálé pracovní místo, zaručená mzda, sociální jistoty).

Naše mladší děti nemusí chodit do školy pro znalosti. Umějí, často lépe než učitelé, získávat tyto znalosti z internetu. Škola je bohužel morálně zastaralá ve své výukové technologii pod diktátem, se šprtáním učebnic.

Matka a děti / Ilustrační foto / Zdroj: econet.ru

Co máme, 40-50 let staré rodiče 15-20 letých chlapců a dívek dělat?

Přijmout skutečnost, že tyto naše děti jsou jiné ve všem. Bude to pro ně jednodušší se svými dětmi, protože se narodí v jedné éře s rodiči. Měli jsme asi smůlu. Ale můžeme s tím žít. Je třeba poslouchat naše dětí místo čtení notací.

Je žádoucí se zajímat o to, co dítě dělá a zkusit to spolu s dítěte místo kritiky.

A hlavně věřit ve své dítě. „Nevychovávejte své děti, stejně budou jako vy,“ zní anglické přísloví. Vyrostli jsme jako dobří lidé, překonali těžkosti, získali pověst a status. Věřme, že i naše děti to dokážou!

Matka a děti / Ilustrační foto / Zdroj: killtime.su

PSALI JSME: MANŽEL NAZÝVAL SVOU ŽENU A MATKU DVOU DĚTÍ „PRASETEM“. A ONA SE ROZHODLA ZMĚNIT

PŘIPOMÍNÁME: ŽENĚ JE 23 LET A JE MATKOU 11 DĚTÍ: A ONA PLÁNUJE MÍT JEŠTĚ VÍCE DĚTÍ

Share