5 principů pohodlného života kočky v bytě

Aby kočka nezažila neustálý stres, musí plnit své přirozené potřeby, jako je například sledování kořisti a lovu nebo schopnost zanechávat na svém území pachové stopy.

Koťata / Zdroj: popularnoe.net

Byly formulovány následující „5 principů zdravého prostředí pro kočky“.

Bezpečný prostor

Stejně jako my všichni, kočka musí mít bezpečné místo pro odpočinek a spánek, ve kterém zvíře nebude mít strach a úzkost o svůj život. Takové místo je žádoucí uspořádat někde výše.

Pluralita a rozdělení základních životních zdrojů

Tyto zdroje jsou misky s jídlem a vodou, toaletní zásobník, místo pro škrabání, místa pro hry, stejně jako odpočinek a spánek. Toaletní zásobník by měl být prostorný a umístěn mimo zdroje ostrých hlasitých zvuků.

Kočka / Zdroj: popularnoe.net

Místo pro škrabání je nezbytným předmětem pro kočku. Poškrábáním se kočka nejen zbaví odumřelé vrchní vrstvy drápů, ale také zanechá svou pachovou značku, čímž je předmět známý a bezpečný pro sebe.

Misky by měly být ploché a široké, umístěné na místě, ke kterému bude mít váš mazlíček volný přístup 24 hodin denně. Pitná voda by měla být vždy čerstvá.

Prostor splňující přirozené potřeby

Nezapomeňte, že kočka je dravec, a přestože mnoho koček žije v městských bytech, lov stále tvoří významnou část jejich každodenní aktivity. Samozřejmě, doma při absenci živé kořisti jsou tyto akce nahrazeny pseudo-lovem během hry.

Kotě / Zdroj: popularnoe.net

Pozor na čich kočky

Je třeba si uvědomit, že čichové orgány kočky jsou mnohem citlivější na pachy, než lidské. Nemůžete kouřit v jedné místnosti s kočkou. Pokud je to možné, omezte používání osvěžovačů vzduchu, parfémů a chemikálií pro domácnost s ostrým zápachem, nepoužívejte voňavé plnivo pro zásobník.

Kotě / Zdroj: popularnoe.net

Sociální prostředí

Nikdy byste neměli být posedlí v komunikaci s kočkou. Neberte kočku do rukou a ještě více netrestejte, pokud je ve svém speciálně vyhrazeném bezpečném koutě. Ke všem společenským kontaktům se koťata nejlépe přizpůsobí ve věku 8 týdnů. U dospělých zvířat může trvat dlouho, než si zvykne na nového člena rodiny nebo domácího mazlíčka.

Kočky / Zdroj: popularnoe.net

PSALI JSME: MUŽ SKOČIL V METRU NA KOLEJE, ABY ZACHRÁNIL KOTĚ

PŘIPOMÍNÁME: POKUD KOČKA MILUJE SPÁT VE VAŠÍ POSTELI, CO TO ZNAMENÁ

Share