Kolemjdoucí procházeli kolem ležícího muže v trávě: Na záchranu přišel ale malý chlapec

Při procházce s přáteli uviděl desetiletý Maxim Vedeman z Iževska muže, který ležel na chodníku. Dospělí lhostejně procházeli kolem. Chlapec se naklonil a uslyšel, jak muž těžce dýchá, chlapec předpokládal, že ten má něco se srdcem.

Chlapec zachránil muže / Zdroj: YouTube

Maria, matka Maxima, pracuje v místním pátracím a záchranném týmu a často vyprávěla synovi příběhy o záchraně lidí. Chlapec okamžitě zavolal matce a zeptal se, co má dělat.

Žena radila synovi, aby telefon předal někomu z dospělých. Zájemce o zastavení se však nenašel a muž už nemohl mluvit bolestí. Maxim musel poslouchat mámu a začít zachraňovat člověka. Marie sama zavolala záchranku a před jejím příjezdem syna instruovala.

Chlapec zachránil muže / Zdroj: YouTube

„Uvědomila jsem si, že nemůžete odkládat, protože čas běží a srdce je křehká věc. Zastavila jsem jen proto, abych zavolala sanitku. Poté jsem zavolala ještě jednou, syn šel k muži, zapnul telefon na hlasitý odposlech a začal plnit mé pokyny,“ uvedla Marie.

Maminka radila Maximu, aby muže převrátil ze zad na bok a rozepnula mu přiléhavé oblečení.

„Můj syn je malý, křehký, vždycky se bál. Řekl, že muž je těžký, velký, jak ho může otočit?Řekla jsem mu: chyť ho za rameno a strč ho, aby se lehce převrátil.“

Chlapec se řídil pokyny matky a podařilo se mu to.

Chlapec zachránil muže / Zdroj: YouTube

Maxim od muže neodešel, dokud nepřijela sanitka. Chlapec byl tak rozrušený, že se ani nezeptal, jak se pacient jmenuje a do jaké nemocnice byl muž převezen. Bylo to poprvé, kdy měl šanci zachránit člověka.

„Emoce jsou stále dost silní,“ říká chlapec. Nyní se Maxim chce stát záchranářem. Marie je pyšná na svého syna a zároveň pobouřena lhostejností kolemjdoucích.

Maxim a jeho matka / Zdroj: YouTube

Často děláme náhlé závěry, ale někdy to může někoho stát život. Když vidíte člověka, který ležel na zemi, nespěchejte si myslet, že je jen opilý.

PSALI JSME: PROČ JE KVĚTINOVÝ HOROSKOP LEPŠÍ NEŽ ZVĚROKRUHOVÝ

PŘIPOMÍNÁME: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ BY CHTĚL ZÍSKAT NA TRANSFORMACI TÉMĚŘ 19 MILIARD KORUN Z EVROPSKÉ UNIE: CO PŘESNĚ BY SE MĚLO ZMĚNIT A KVŮLI ČEMU BY MĚLA PŘIJÍT TRANSFORMACE

Share