Slovenský premiér odpověděl na výzvy politiků z koaličních stran ohledně Sputniku V

Nemůžete odmítnout vakcínu Sputnik V jen proto, že se vyrábí v Rusku. Oznámil to 5. března slovenský předseda vlády Igor Matovič na svém profilu na Facebooku.

 

Igor Matovič / Zdroj: youtube.com

 

Reagoval tak na výzvy místních politiků, aby vláda přestala používat tuto vakcínu. Matovič zdůraznil, že navzdory tvrzením, že vakcína je „geopolitickou zbraní Ruska“, zásilka vakcín Sputnik V se do Ruska nevrátí.

 

Igor Matovič / Zdroj: youtube.com

 

Sputnik V / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

„Jsme nedílnou součástí Evropské unie, ale nemohu odmítnout zachránit náš lid kvalitní vakcínou jen proto, že byla vyrobena v Rusku. Nejsem zabiják“ napsal.

 

Igor Matovič / Zdroj: facebook.com

 

K dnešnímu dni je Sputnik V již registrován ve více než 40 zemích světa, včetně toho, že jeho používání bylo povoleno v zemích EU – v Maďarsku a na Slovensku. Droga je jednou z prvních tří vakcín proti koronaviru na světě, pokud jde o proces schválení vládními regulačními orgány.

 

Sputnik V / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Podle výsledků třetí fáze klinických studií s tímto lékem, zveřejněných v únoru lékařským časopisem The Lancet, byla jeho účinnost 91,6 % po analýze údajů od více než 19 tisíc dobrovolníků. Pro závažné případy covid-19 až 100%.

 

Igor Matovič / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH PROMLUVIL O MOŽNÉ PRÁCI VE FINSKU A O STUDIU FINŠTINY: KDO BY SE TAKÉ MOHL STÁT NOVÝM VELVYSLANCEM ČESKÉ REPUBLIKY V USA

PŘIPOMÍNÁME: CO BUDE NA KONCI TŘÍTÝDENNÍHO LOCKDOWNU: JAN BLATNÝ NA TISKOVÉ KONFERENCI ŘEKL, JAKÁ OPATŘENÍ MOHOU BÝT ČÁSTEČNÉ UVOLNĚNA A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Share