Odkládala život na později: Ale „později“ nepřišlo

Lenka mi zavolala v slzách: „Prosím, přijď! Nemohu vejít do jejího bytu, je prázdný a velmi se bojím.“

Všechnu jsem rozuměla a spěchala jsem k ní.

Lenku vychovávala její babička od 8 let, její rodiče zemřeli. Žily spolu, babička vložila do své vnučky celou duši. Lenka vyrostla, vdala se a přestěhovala se ke svému manželovi. Každý den však navštěvovala svou babičku až do její smrti.

Po pohřbu zavřela byt babičky a téměř rok se tam neobjevovala. Její manžel ji znal dobře a čekal, až bude připravená. A teď se to stalo.

Klíč / Ilustrační foto / Zdroj: snitsya.com

Lenka otevřela dveře, v bytě bylo ticho. Otevřely jsme okna a zapnuly rádio, aby trochu rozptýlilo prach a smutek.

Lenka se nedívala do šatníků, které stály v pokoji její babičky, ani když s ní bydlela, ani když byla na návštěvě. To, co nyní uviděla, bylo pro ni také překvapením.

Tam bylo několik jídelních souprav a sada stříbrných příborů. Tenké křišťálové sklenice na víno, německé figurky z počátku minulého století a stříbrné šperky.

Kromě oblečení, které Lenka znala, ve skříni ležela celá hromada hedvábných šatů a prostěradel, několik krabic s elegantními botami.

Skříň / Ilustrační foto / Zdroj: ibeds.ru

„Bože můj! Babička měla ve skříni celý poklad, ale nikdy jsem ji v tom neviděla! Podívej, boty jsou úplně nové, nikdy je neměla na sobě,“ divila se Lenka.

Našly jsme mnoho nových věcí a dopisy adresované Lenčině babičce a podepsané mužským jménem. Lenka se rozhodla otevřít obálky.

Četly jsme dopisy a nemohly jsme zadržet slzy. První dopis dostala Lenčina babička, když jí bylo nad čtyřicet let.

Neznámý muž psal o své lásce k ženě a byl velmi rozrušený jejími odmítnutími, ale nevzdal se svých záměrů. Mnoho věcí nalezených ve skříni byly jeho dárky. Posledním dopisem byl telegram oznamující smrt muže.

Dopisy / Ilustrační foto / Zdroj: ridus.ru

Lenka odložila telegram a rozplakala se.

„Představ si, babička mi o tom nikdy neříkala! Proč nikdy nepoužívala jeho luxusní dárky? Myslím, že čekala na lepší okamžik, čas, kdy se o mě nebude muset starat. Svůj vztah s tímto mužem dokonce odkládala na později! Ale později nepřišlo, protože zemřel … A pak zemřela ona,“ řekla.

V ten den jsme udělaly jeden malý objev – musíme žít tady a teď.

A láska. Milujte každý den!

PSALI JSME: „NEJTĚŽŠÍ BYLO ODEJÍT A NEVRÁTIT SE“: PŘÍBĚH ŽENY, KTERÁ SE ODVÁŽILA OPUSTIT SVÉHO MANŽELA A STÁT SE SVOBODNOU MATKOU

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA PŘITISKLA K HRUDI MALOU TAŠKU S VĚCMI A PLAKALA, KDYŽ SI MYSLELA, ŽE JI SNACHA VEZE DO PEČOVATELSKÉHO DOMU

Share