Adam Vojtěch promluvil o možné práci ve Finsku a o studiu finštiny: kdo by se také mohl stát novým velvyslancem České republiky v USA

Bývalý ministr zdravotnictví a současný poslanec Adam Vojtěch se asi má brzy stát velvyslancem České republiky ve Finsku. Řekl v Epicentru Blesku, že finštinu prý ještě nezačal učit. Podle něj by asi měla opustit Českou republiku a odjet s ním na sever i jeho manželka. Kromě toho zanedlouho končí mandát českého velvyslance v USA Hynka Kmoníčka, takže je možné, že tam bude i výměna. Píše o tom portál Blesk.

Adam Vojtěch ohledně své ženy nedal přesnou odpověď, ale řekl, že by byl určitě rád, kdyby s ním odjela do Skandinávie. Také podle něj on sám zatím ještě není ve službách českého ministerstva zahraničí.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr zdravotnictví a současný poslanec řekl, že zatím neučí finštinu, protože chce nejprve dokončit poslanecký mandát.

Domnívá se, že pokud by ho občané zvolili poslancem, měl by vykonávat svou funkci a teprve po skončení této funkce by se mohl věnovat něčemu jinému.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle něj je skutečně šance, že by mohl příští rok odletět pracovat do Finska, ale zatím nemůže nic přesně říct. Zatím to nemůže nějak komentovat, protože ještě „to není finálně potvrzeno“.

Adam Vojtěch dodal, že pokud začne pracovat v českých diplomatických službách ve Finsku, pak by se určitě chtěl alespoň částečně naučit finsky.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se také nyní vedou debaty o tom, kdo by se mohl stát velvyslancem v USA po skončení mandátu Hynka Kmoníčka. Server Lidovky.cz spekuloval, že by to mohl být tajemník ministerstva zahraničí Miloslav Stašek.

Hynek Kmoníček / Zdroj: youtube.com

Hlava státu Miloš Zeman nedávno však označila ho za možného kandidáta na post ministra zahraničí místo Tomáše Petříčka. K tomu by ale mohlo dojít jen v případě, kdyby došlo k rošádě ministrů mezi ANO a ČSSD.

Předseda vlády Andrej Babiš pak uvedl, že zatím nic takového ve vládě neplánuje. Ministr zdravotnictví Jan Blatný a ministr zahraničí Tomáš Petříček zůstávají tak ve svých funkcích.

Miloslav Stašek / Zdroj: youtube.com

Zatím tedy není známo, jaký osud čeká Miloslava Staška v blízké budoucnosti, zda bude novým velvyslancem v USA, ministrem zahraničí, nebo zůstane ve své funkci. Prezident ho ale chválil jako odborníka, který ve svém oboru pracuje už téměř 30 let.

PSALI JSME: KANCLÉŘ MYNÁŘ ODPOVĚDĚL ČESKÉ TELEVIZI: POŽÁDAL MÉDIA O TOM, ABY ZAVEDLA DOBROVOLNÉ KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY

PŘIPOMÍNÁME: RODINA POSTAVILA ENERGETICKY EFEKTIVNÍ DŮM V DRSNÝCH ARKTICKÝCH PODMÍNKÁCH: JAK VYPADÁ UVNITŘ

Share