Slovensko odmítá udělit privilegia osobám očkovaným proti covid-19

Slovenský parlament v sobotu 24. července v prvním čtení podpořil návrh zákona, který zrovnoprávňuje osoby očkované proti koronaviru a osoby, které se očkovat odmítly. Informují o tom internetové stránky slovenského deníku Pravda.

Pandemická situace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle ministra práce Milana Krajniaka dohoda nevytváří dvě kategorie lidí – očkované a neočkované, takže nikoho nediskriminuje.

Pandemická situace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„V současné době se nic nemění. Pokud se však epidemická situace zhorší a bude nutné testování, tak neočkovaní nebudou muset platit [za testy], aby mohli chodit do práce, do školy a do obchodů,“ řekl Krajniak.

Pandemická situace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho budou mít ti, kteří očkování odmítli, možnost nechat si zdarma udělat PCR testy na osvědčení. „Neočkovaní cestující budou na hranicích testováni… aby mohli na Slovensko bez problémů přijet. Stát zde plánuje zřídit stanoviště … pro testování na antigeny. Testy pro cestující budou rovněž bezplatné,“ poznamenal deník Pravda.

Dokument má po příslušných změnách podporu většiny poslanců. Návrh zákona projednává parlament ve zrychleném režimu. Konečné hlasování se očekává v neděli 25. července.

Pandemická situace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Před tím úřady plánovaly poskytnout očkovaným osobám určitá privilegia s cílem stimulovat proces očkování v zemi. Jejich změnu pozice ovlivnily demonstrace proti diskriminaci antivaxerů a lidí, kteří se z jakýchkoliv důvodu nemohou nechat očkovat.

PSALI JSME: “MINISTERSTVO VNITRA PLÁNUJE PŘIPRAVOVAT ZMĚNU“: VLÁDA PŘED VOLBAMI CHCE UPLATNIT NOVÝ NÁVRH

PŘIPOMÍNÁME: “PŘÍŠTÍ VLÁDA BUDE MUSET ROZHODNOUT“: PO VÝSTAVBĚ BLOKU V DUKOVANECH HAVLÍČEK CHCE ZAHÁJIT DALŠÍ PROJEKT

Share