“Ministerstvo vnitra plánuje připravovat změnu“: Vláda před volbami chce uplatnit nový návrh

Na podzim v České Republice jsou naplánované volby. Některá politická hnutí se připravují k nadcházejícím volbám, kdosi již má připraveno, a další hnutí vytvářejí koalice.

Jan Hamáček/Zdroj: youtube.com

Však nyní, těsně před volbami, v polovině léta, vláda chce znovu hýbat s úředníky. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Jsou v Česku vysoce postavené úředníky, které museli své posty ponechat přes čtyřmi lety, v roce 2017. Dosud ale k tomu nedošlo.

Jan Hamáček/Zdroj: youtube.com

V tom roce Babišova vláda některých zbavila funkci náměstky, spojených s KDU-ČSL. Rovnou ale to může znamenat nová pracovní místa.

Dle portálu Seznam Zprávy nynější vláda připravuje další návrh na změny v úřadech. Platit to bude již před volbami, začátkem října.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

„Ministerstvo vnitra, sekce pro státní službu, plánuje připravovat změnu systemizace s účinností od 1. 10. 2021,“ předvedla Hana Malá z tiskového oddělení Ministerstva vnitra.

PSALI JSME: BABIŠ ŘEKL, ŽE OČKOVÁNÍ POVINNÉ NEBUDE: MINISTR VOJTĚCH VŠAK MÁ JINÝ NÁZOR A NA SLOVA PREMIÉRA REAGOVAL

ČTĚTE TAKÉ: NEOČKOVANÝ LÉKAŘ LETĚL NA OLYMPIÁDU A TAM DOSTAL POZITIVNÍ TEST NA COVID: BABIŠOVI SE TATO SITUACE MOC NELÍBILA, NECHÁPE, JAK SE TO MOHLO STÁT

Share