Šíření koronaviru v Česku zpomaluje: situace se zlepšuje, v neděli byl nejnižší počet nových případů nákazy od 6. prosince

Epidemické ukazatele se stále zlepšují. Klesá počet nových případů nákazy a naštěstí již klesá počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. Index rizika má zatím hodnotu 59 bodů, což by mohlo odpovídat třetímu stupni pohotovosti PES.

V poslední době se výrazně zvýšil počet testů na koronavirus prováděných antigenními testy. Například v neděli bylo provedeno 34 343 antigenních testů a 5 987 PCR testů.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Celkem bylo v neděli odhaleno 1 722 nových nakažených koronavirem, zatímco minulou neděli to bylo 2 388 lidí. To je o 666 případů méně.

V neděli byl počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích 7 188, z toho ve vážném stavu je 1 727 lidí. To je výrazný pokles od minulého pondělí, kdy byl počet hospitalizovaných 8 970.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Epidemická situace je nejhorší Jindřichohradecku, za poslední týden tam bylo 659 nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel.

Za celou dobu epidemie koronaviru zemřelo v Česku 26 036 lidí. Během tohoto měsíce zemřelo více než 5 tisíc lidí.

Trendový profil aktuálního počtu osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Celkem bylo v Česku za 1 rok a 1 měsíc potvrzeno 1 516 772 případů nákazy. Naštěstí většina lidí se již vyléčila, ale počet aktivních případů je stále dost velký.

V ČR pokračuje očkování proti koronaviru. Celkem vakcínu dostalo už 1 572 181 lidí, z toho dvě dávky už dostalo 444 945 lidí.

Vykázaná očkování / Zdroj: mzcr.cz

Ministr zdravotnictví Jan Blatný doufá, že do konce příštího měsíce už minimálně dva miliony obyvatel Česka dostanou 1 dávku vakcíny.

Index rizika má zatím hodnotu 59 bodů, což by mohlo odpovídat třetímu stupni pohotovosti PES. Reprodukční číslo má nyní hodnotu 0,83, což znamená zpomalení epidemie.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Česku byl nouzový stav prodloužen do 11. dubna, takže současná opatření budou ještě nějakou dobu fungovat. Zástupci vlády doufají, že to už bude poslední stav nouze.

Psali jsme: „Lidé si budou moci vybrat“: kadeřnictví, restaurace a tělocvičny budou k dispozici za předpokladu. Češi dostanou novou aplikaci

PSALI JSME: TENTO SVĚT OPUSTIL NEJBOHATŠÍ ČLOVĚK ČESKA PETR KELLNER: ZPRÁVU ZAHRANIČNÍCH AGENTUR POTVRDILA MLUVČÍ SKUPINY PPF

PŘIPOMÍNÁME: „MNĚ ZAČALI MOC PADAT VLASY“: MARTA KUBIŠOVÁ OTEVŘENĚ PROMLUVIL O SVÉM ZDRAVOTNÍM STAVU A PROZRADILA, KDO JÍ DOMA POMÁHÁ

Share