Před 33 lety si žena koupila prsten na bleším trhu: Ona však netušila, jakou hodnotu má pořízena věc a kámen se ukázal jako skutečný diamant

55letá Britka Debra Goddard jíž mnoho let pracuje pro charitativní společnost, za dobu své práce žena se postarala a vychovala více jak 20 dětí.

Debra Goddard / Zdroj: twizz.ru

Ještě před 33 lety si žena rozhodla projít po bleším trhu, a zalíbil se jí prsten, který stál 10 liber (306 korun podle současného kurzu). Ona si ho koupila a po celé té roky si myslela že je to obyčejné sklo. Čas od času ona ho nosila, ale jinak po celou tu dobu, prsten se nacházel v šuplíku ženy, spolu s jinou bižuterii.

Prsten, který byl u ženy 33 let / Zdroj: twizz.ru

Jednou se ale stalo neštěstí v rodině Debry. Podvodnicí oklamali matku ženy, a sebrali jí veškeré její úspory. A právě tehdy si Goddard vzpomněla na prsten z blešáku. I když ona jistě věděla zdá má nějakou hodnotu, ale přece se rozhodla to ověřit.

Žena odnesla prsten šperkaři a ten málem omdlel, když ho uviděl. Protože kámen se ukázal jako skutečný diamant o váze 26,27 karátů.

To je ten samý prsten, který žena považovala za obyčejné sklo.

Prsten, který byl u ženy 33 let / Zdroj: twizz.ru

Dále Goddard šla do jednoho z nejznámějších aukních domů Sotheby’s, kde také potvrdili pravost šperku. V aukčním domě se prsten podařilo prodat za 740 tisíc liber (téměř 22,7 milionu korun). V Británii na podobné věci existuje daň, takže po odpečtech žena dostala 470 tisíc liber (téměř 14,5 milionu korun)

Jak věří sama Debra, je to karma, který je takovým způsobem odměnila ze veškeré trápení její rodiny.

Debra Goddard / Zdroj: twizz.ru

Debra pomáhá mamince, otevřela šperkařskou firmu a napsala knihu. Pokud se z prodeje knihy podaří peníze získat, chce je Debra poslat na charitu.

Debra Goddard s maminkou / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: S VELKÝM ÚSMĚVEM A V JASNÝM SVETRU: NA INTERNETU SE OBJEVILA NOVÁ PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE VÉVODKYNĚ Z CAMBRIDGE

PŘIPOMÍNÁME: MAJITEL NAŠEL VE VĚTRÁNÍ OBÁLKU S PENĚZI. KDYŽ SE DOZVĚDĚL, ODKUD POCHÁZÍ, NÁLEZU SE OKAMŽITĚ ZBAVIL

Share