Laboratoř v Česku zaznamenala nepopsanou mutaci koronaviru: odborníci uvedli, jaký muže mít vliv na protilátky

Laboratoř v Brně Elisabeth Pharmacon zaznamenala výskyt mutace covid-19, která zatím nebyla objevená. Podařilo se to díky sekvenování vzorků pozitivních osob.

Testovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Šéf laboratoře Omar Šerý ovšem tvrdí, že by tato mutace neměla mít vliv na vazbu protilátek ani buněčné receptory. Informuje o tom ČT24.

Dle uvedených informací mutace se týká tzv. „Spike proteinu“, který se vyskytuje na povrchu koronaviru. A přesně proti němu fungují vakcíny.

Mutace covid-19 se začaly šířit téměř ihned po objevení původní verze. Nyní se v Česku masivně šíří britská mutace a objevila se u nás i ta jihoafrická.

Vědci nyní dokonce dokážou speciálními testy odhalit o jakou variantu koronaviru jde v jednotlivých případech.

Laboratoř / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Laboratoř Elisabeth Pharmacon funguje již 10 let a svou činnost provádí také v zahraničí. Zaměřuje se na výrobu diagnostických zdravotnických prostředků či distribucí laboratorního materiálu. Nyní se také věnuje koronavirové pandemii.

PSALI JSME: TENTO SVĚT OPUSTIL NEJBOHATŠÍ ČLOVĚK ČESKA PETR KELLNER: ZPRÁVU ZAHRANIČNÍCH AGENTUR POTVRDILA MLUVČÍ SKUPINY PPF

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU ZPOMALUJE: SITUACE SE ZLEPŠUJE, V NEDĚLI BYL NEJNIŽŠÍ POČET NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY OD 6. PROSINCE

Share