Tento svět opustil nejbohatší člověk Česka Petr Kellner: zprávu zahraničních agentur potvrdila mluvčí skupiny PPF

Nejbohatší člověk Česka zemřel. Americký server The New York Times informoval, že Petr Kellner zemřel v sobotu na Aljašce. Byl ve vrtulníku, který havaroval. Informovala o tom i agentura AP a CNN Prima NEWS. Potvrdila to i mluvčí holdingu PPF.

Informaci, že Český miliardář zemřel v horách na Aljašce, potvrdila mluvčí holdingu PPF Jitka Tkadlecová. Zároveň požádala všechny, aby respektovali soukromí rodiny Petra Kellnera.

Petr Kellner / Zdroj: Profimedia.cz

Uvedla také, že bylo rozhodnuto, že pohřeb Petra Kellnera se uskuteční v úzkém rodinném kruhu.

Zemřel při tzv. heli-skiingu. Celkem bylo ve vrtulníku v době nehody 6 lidí včetně pilota. Byl mezi nimi i další obyvatel Česka, a to Benjamin Larochaix.

Vladimír Mlynář a Petr Kellner / Ilustrační foto / Zdroj: Twitter @mlyvla

Ostatní lidé ve vrtulníku byli američtí občané. Po letecké nehodě zemřelo 5 lidí, 1 je v kritickém stavu, ale byl stabilizován.

Mluvčí resortu na Aljašce Tordrillo Mountain Lodge Mary Ann Pruittová řekla, že Petr Kellner a Benjamin Larochaix byli „věrnými a častými hosty“.

Petr Kellner / Zdroj: youtube.com

Příčiny nehody vrtulníku Eurocopter AS50 zatím zůstávají neznámé. Tragédie se stala poblíž ledovce Knik, která je asi 80 kilometrů východně od hlavního města Aljašky Anchorage.

PSALI JSME: „LIDSKÉ ŽIVOTY MAJÍ VELKOU HODNOTU“: PREMIÉR BABIŠ VE VIDEU NA SÍTÍCH ZKRITIZOVAL MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZA NEDOSTATEČNÉ VYUŽITÍ PROTILÁTEK BAMLANIVIMAB A REGENERON

PŘIPOMÍNÁME: SLOVENSKÝ PREMIÉR USTOUPIL TLAKU: СHYSTÁ SE ODSTOUPIT A NAVRHUJE ZA SEBE MINISTRA FINANCÍ

Share