Simona Krainová si stěžuje na současná pravidla pro školy: Její děti sice mohou chodit do školy, ale jsou často v karanténě

Od vypuknutí epidemie koronaviru v Česku se život lidí velmi změnil. V posledních měsících epidemie zesílila a život se zatím nemůže vrátit do normálu. Modelka Simona Krainová uvedla, že se jí nelíbí pravidla, která nyní platí pro školy. Promluvila o tom na svém Instagramu.

Epidemie začala loni na jaře, tedy boj proti koronaviru trvá už 18 měsíců. Jedním z opatření proti viru bylo uzavření škol, které trvalo dost dlouho.

Simona Krainová / Zdroj: youtube.com

Nyní školy fungují, děti tam mohou chodit, ale některé z nich jsou čas od času nuceny být v karanténě.

Nyní ve školách probíhá pravidelné testování a pokud budou mít ve třídě některé děti pozitivní výsledek, pak by měly ostatní děti na týden do karantény.

Simona Krainová / Zdroj: youtube.com

Taková pravidla pro školy se mnohým rodičům rozhodně nelíbí. Simona Krainová se o tom rozhodla promluvit ve videu na svém Instagramu.

„Sice nám tvrdí, že naše děti můžou chodit do školy a učit se, ale naše děti jsou neustále v karanténě,“ řekla Simona Krainová o svých zkušenostech.

Simona Krainová / Zdroj: youtube.com

Podle ní se často stává, že děti přijdou ráno do školy a testují se na koronavirus. Poté se ukáže, že minimálně dvě děti mají pozitivní výsledek, po kterém je celá třída nucena do karantény.

Protože je ve třídě hodně dětí, tak každé pondělí má někdo pozitivní výsledek, takže celá třída je podle ní neustále v karanténě.

Simona Krainová / Zdroj: youtube.com

Zeptala se proto ostatních rodičů, jak to zvládají. Dodala, že její děti nechtějí být doma a že se jí tato situace nezdá normální.

PSALI JSME: RICHARD GENZER MÁ DŮVOD K RADOSTI: UŽ NENÍ SÁM A TAJIL, ŽE SE K NĚMU VRÁTILA KRÁSKA PAVLA

PŘIPOMÍNÁME: HŘIB ŽÁDÁ VOJTĚCHA, ABY POVOLIL VÁNOČNÍ TRHY: PRIMÁTOR PRAHY PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE NIKDO TOTO OPATŘENÍ NEBUDE DODRŽOVAT A MĚSTA HO OBEJDOU

Share