Hřib žádá Vojtěcha, aby povolil vánoční trhy: primátor Prahy předpokládá, že nikdo toto opatření nebude dodržovat a města ho obejdou

Primátor Prahy Zdeněk Hřib na Twitteru vyzval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, aby povolil vánoční trhy a zrušil toto opatření vlády. Navrhuje dokonce, aby u stánků bylo zakázána konzumace jídla a pití. Šéf resortu ale prohlásil, že nemocnice jsou ve hlavním městě plné a zdůraznil, že v Německu nikdo z primátorů to nežádá a v Česku se snaží opatření obejít.Informuje o tom web idens.cz.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Opatření vlády bylo tvrdě kritizováno a někteří primátoři a starostové se ho snaží obejít. Navrhují totiž pořádání farmářských trhů, kde ale není povoleno konzumovat jídlo a pití.

Podobně udělali v Mostě a Vojtěch řekl, že primátor Jan Paparega obchází vládní nařízení.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ke kritice vládních restrikcí se ale přidal i Zdeněk Hřib. „Vyzval jsem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha k revizi opatření, které se týká vánočních trhů,“ napsal primátor Prahy s tím, že by omezil jen konzumaci.

Kromě toho Hřib obvinil Vojtěcha, že toto opatření není možné lidem vysvětlit a dodržovat ho nikdo nebude. Ministr zdravotnictví odpověděl, že cílem opatření je chránit populaci před koronavirem a zdůraznil, že v Praze nemocnice jsou relativně plné.

„Adventní trhy rušíme ze stejných důvodů jako je ruší Lipsko, Drážďany nebo Mnichov tedy proto, že tam dochází k bližšímu kontaktu lidí,“ dodal mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl, který si myslí, že se lidé na vánočních trzích baví, nikoliv nenakupují jako v supermarketu.

PSALI JSME: VARIANTA KORONAVIRU OMIKRON MÁ MNOHO MUTACÍ: ROMAN PRYMULA ŘEKL, CO TO ZNAMENÁ A ZDA PROTI NÍ MOHOU BÝT ÚČINNÉ VAKCÍNY

PŘIPOMÍNÁME: OMIKRON BUDÍ OBAVY: MODERNA PLÁNUJE VYLEPŠIT SVOU VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU ZAČÁTKEM ROKU 2022

Share