Fiala má za sebou první neformální jednání nové vlády: nový premiér uvedl, jaké úkoly bude řešit po jmenování kabinetu

Budoucí vláda Petra Fialy poprvé neformálně jednala v pražském Hrzánském paláci. Snímek zveřejnil nový předseda vlády na sociálních sítích. Informuje o tom web idnes.cz.

„Těším se na spolupráci,“ uvedl Fiala. Palác novému premiérovi nabídl Andrej Babiš, aby ho využíval, než bude jmenován nový kabinet.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka, Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj. youtube.com

Politik dodal, že jeho vládu čeká mnoho důležitých úkolů. K nim patří epidemie koronaviru, inflace a veřejné finance. Je si prý vědom, jaká je to odpovědnost a je připraven jednat.

Fiala v úterý již také poslala prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na jmenování Josefa Síkely šéfem resortu průmyslu a obchodu. Původním kandidátem na toto ministerstvo ale byl Věslav Michalik, který se kandidatury vzdal.

Síkela se na spolupráci s novým premiérem těší a poděkoval mu za důvěru. Petr Fiala je přesvědčen, že kandidát na ministra je zkušeným manažerem.

Nová vláda bude čítat 18 členů a Zeman se začal scházet s jednotlivými kandidáty na ministerská křesla. Celá vláda by mohla být jmenována po 13. prosinci, kdy skončí jednání.

Petr Fiala a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Aktuálně v Česku jsou dva premiéři, ale vládně zatím kabinet Andreje Babiše. Potrvá to do doby, než bude nová vláda jmenována.

PSALI JSME: OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU PRO DĚTI NAD 5 LET: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, KDY TO ZAČNE

PŘIPOMÍNÁME: VARIANTA KORONAVIRU OMIKRON MÁ MNOHO MUTACÍ: ROMAN PRYMULA ŘEKL, CO TO ZNAMENÁ A ZDA PROTI NÍ MOHOU BÝT ÚČINNÉ VAKCÍNY

Share