Vlastimil Válek chce změnu na postu hlavní hygieničky: Čím by pověřil Pavlu Svrčinovou na ministerstvu zdravotnictví

Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek by chtěl, aby v budoucnu Pavla Svrčinová skončila ve funkci hlavní hygieničky. Uvedl to portál Deník N s odkazem na Vladana Vaňka, mluvčího Anti Covid týmu. Informuje o tom CNN Prima News.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek před více než týdnem pro server Blesk.cz řekl, že v naší zemi je role hlavního hygienika špatně definována. Vysvětlil, že problém je, že kompetence hlavního hygienika jsou velmi omezené.

Dále hovořil o tom, že krajské hygienické stanice jsou částečně spravovány kraji a částečně státním tajemníkem. Za této situace považuje roli hlavního hygienika za špatnou.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se člověk, který tuto funkci vykonává, automaticky stává také náměstkem ministra zdravotnictví.

Nyní post hlavní hygieničky zastává Pavla Svrčinová. Tehdy Vlastimil Válek mluvil o nějaké reorganizaci, která by se jí přímo netýkala.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Až začne plnit funkci ministra zdravotnictví, hodlá se více věnovat výživě společnosti a stravování ve školách. Chtěl by, aby se tímto tématem na ministerstvu zabývala i současná hlavní hygienička, pověřil by ji tím.

„Chtěl bych, aby měla spíš na starosti výživu, tedy to, čemu opravdu odborně rozumí,“ řekl Vlastimil Válek.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Pavla Svrčinová začala funkci hlavní hygieničky vykonávat od letošního března. Předtím byla ředitelkou krajské hygienické stanice v Moravskoslezském kraji.

PSALI JSME: OMIKRON BUDÍ OBAVY: MODERNA PLÁNUJE VYLEPŠIT SVOU VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU ZAČÁTKEM ROKU 2022

PŘIPOMÍNÁME: BRIGITTE MACRONOVÁ PŘEDVEDLA, ŽE VĚK JE JENOM ČÍSLO: PRVNÍ DÁMA FRANCIE VE STYLOVÉM KOSTÝMU DOPROVÁZELA SVÉHO MANŽELA NA VEŘEJNÉ AKCI

Share