„Já teď ale činím to, co myslím, že je v této situaci správné“: Vojtěch řekl, proč navrhnul povinné očkování pro některé skupiny lidí

Adam Vojtěch před několika dny uvedl, že navrhuje povinné očkování pro zdravotníky, policisty, hasiče či osoby starší 60 let. Změna by měla platit od 1. března příštího roku. Není ale jasné, jestli to podpoří nová vláda Petra Fialy. Ministr zdravotnictví v demisi je ovšem přesvědčen, že činí správně a situace to vyžaduje. Informuje CNN Prima NEWS.

Šéf resortu zdůraznil, že končící vláda jedná tak, jak považuje za správné a proto navrhla povinné očkování některých skupin obyvatelstva.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vakcinace by tak měla být povinná pro lidi nad 60 let, hasiče, vojáky, zdravotníky a další. Výjimku získají jenom osoby, které nemohou být očkované kvůli zdravotním důvodům.

„Pochybuji o tom, že je to správná cesta, jak vyřešit situaci,“ oponuje vládě kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek a naznačil tak, že nová vláda tuto vyhlášku může zrušit.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Pro její schválení je totiž nutné schválit změny v zákoně o ochraně veřejného zdraví. „Není to zákon, je to vyhláška. Ta je velmi snadno změnitelná. Já teď ale činím to, co myslím, že je v této situaci správné,“ vysvětlil svůj postoj Vojtěch.

Ministr dodal, že pro vyhnutí dalším opatřením a lockdownům je potřeba naočkovat co nejvíce lidí. To by mělo zamezit zahlcení nemocnic.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Hospitalizováno je nyní kolem 6 000 lidí a aktuálně je nakaženo téměř 270 000 občanů České republiky. Andrej Babiš a Petr Fiala dokonce společně vyzvali lidi, aby se nechali očkovat a podpořili iniciativu podání milionu posilujících dávek očkování během jednoho týdne.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK CHCE ZMĚNU NA POSTU HLAVNÍ HYGIENIČKY: ČÍM BY POVĚŘIL PAVLU SVRČINOVOU NA MINISTERSTVU ZDRAVOTNICTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: FIALA MÁ ZA SEBOU PRVNÍ NEFORMÁLNÍ JEDNÁNÍ NOVÉ VLÁDY: NOVÝ PREMIÉR UVEDL, JAKÉ ÚKOLY BUDE ŘEŠIT PO JMENOVÁNÍ KABINETU

Share