Senát se zabývá přítomností ministryně Maláčové během kontroly na jedné z firem: Senátorku Miroslavu Němcovu zajímá, jestli šéfka resortu není „nadčlověkem“

Senát chce, aby se vláda vyjádřila k tomu, že se ministryně práce Jana Maláčová a její poradce, který kandiduje do Sněmovny Matej Stropnický účastnili kontroly úřadu inspekce práce v jedné ze společností v Krupce na Teplicku. Informuje o tom web novinky.cz.

Navrhla to Senátu Miroslava Němcová z občanské demokracie, která zkritizovala jednání Maláčové a poradce. Dle její slov politici terorizují podnikatele a jedná se marketingový tah.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Vicepremiér Karel Havlíček říká, že se částečně opravdu může jednat o marketingový tah, ale o pozice postupuje stejně a chce se zviditelnit. „Takže on je to v tom případě marketing asi ze všech stran,” dodal politik.

Němcovou zajímalo, jestli ministryně práce je „nadčlověkem“, který může bez oznámení jít na jakoukoliv firmu. Senátorku zajímá, proč s ní byl její poradce a jestli Maláčová neporušila své pravomoci. U stropnického se dokonce mohlo jednat o trestní čin.

Prověrky byly ohlášeny ministerstvem práce a sociálních věcí v červenci a Maláčová se Stropnickým o návštěvě společnosti v Krupce oznámili na sociálních sítích. Jeden z její pracovníků uvedl, že kontrola probíhala velmi chaoticky a označil jednání Maláčové se Stropnickým za předvolební kampaň.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Pracovníci firmy tvrdí, že inspektoři ani nevěděli, co se tam vyrábí a ptali se, jestli se jedná o automobily. Firma při tom vyrábí holítka.

Vedoucí výroby Václav Vrabec dodal, že kontrolu doprovázeli ozbrojení policisté. Kontrola mu nevadí, ale nechce, aby se to využívalo v politických cílech.

Maláčova na sociálních sítích prohlásila, že o své účasti informovala a není žádným „utajeným šéfem“.

PSALI JSME: SMEJKAL SOUHLASÍ S VOJTĚCHEM: EPIDEMIOLOG ŘEKL, PROČ PODPORUJE ZRUŠENÍ BEZPLATNÝCH TESTŮ A CO DOKÁŽE EPIDEMII PORAZIT

PŘIPOMÍNÁME: BARTOŠ ZNOVU ZKRITIZOVAL BABIŠE A ŘEKL, CO MU NEJVÍCE VADÍ NA PREMIÉROVI: ŠÉF PIRÁTŮ SE TAKÉ ZAJÍMÁ, KDO FINANCUJE HNUTÍ PŘÍSAHA

Share