Bartoš znovu zkritizoval Babiše a řekl, co mu nejvíce vadí na premiérovi: šéf Pirátů se také zajímá, kdo financuje hnutí Přísaha

Před volbami do Sněmovny sílí souboj mezi Pirátskou stranou a ANO. Předseda Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že s Andrejem Babišem osobní problémy nemá, i když ho občas zaráží jeho chování. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Bartoš tvrdí, že spor mezi oběma politiky není osobní. „Mám heslo z Hvězdných válek, že nebojujeme proti těm, kteří nám vadí, ale bojujeme za ty, které milujeme,“ řekl předseda Pirátů a dodal, že premiér je produktem nemocné politiky.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéf Pirátské strany zdůraznil, že Babiš je podnikatelem, který si myslí, že stát může řídit jako firmu.

Bartošovi mimo jiné na Babišovi vadí, jak se chová a vystupuje. Vytkl mu lež, pomluvy a také chování k ostatním politikům či ženám.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Poslanec přiznává, že v životě udělal také několik chyb, ale během doby strávené v politice se již poučil. „Z 12 let, co dělám politiku, by byla ostuda, kdybych se neposouval,“ vysvětlil Bartoš, který následně dodal, že chování Babiše je horší než u Paroubka či Grosse.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš také okomentoval činnost například Jana Hamáčka. Tvrdí, že Česku dělal ostudu v kauze Vrbětic a červený svetr během koronakrize to nezachránil.

Nakonec se Bartoš zajímal o to, kdo financuje hnutí Přísaha Roberta Šlachty. Předseda Pirátů je proto vyzval, aby byly transparentní a své náklady vykazovaly.

PSALI JSME: PRAVNÍK BABIŠE NAŠEL MOŽNOST, PROČ SE PREMIÉR NEMUSÍ OMLOUVAT ZA SVÉ VÝROKY O MIROSLAVU KALOUSKOVI: EXPOSLANEC DŮKAZY ODMÍTÁ A STÁLE POŽADUJE OMLUVU

PŘIPOMÍNÁME: SMEJKAL SOUHLASÍ S VOJTĚCHEM: EPIDEMIOLOG ŘEKL, PROČ PODPORUJE ZRUŠENÍ BEZPLATNÝCH TESTŮ A CO DOKÁŽE EPIDEMII PORAZIT

Share