Šéf ODS Petr Fiala připravuje změnu: “Budeme apelovat, aby předsednictví proběhlo i mimo Prahu“

Začátek českého předsednictví Evropské unii se uskuteční za devět měsíců. Přípravy ale mohou být tak náročné, že politikům ani nezbude dostatek času, aby nová vláda byla připravená.

Petr Fiala/Zdroj: youtube.com

Jestliže dalším předsedou vlády se stane ODS a premiér Petr Fiala, tak to znamená, že se české předsednictví EU částečně přesune z hlavního města Prahy do Brna.

Petr Fiala/Zdroj: youtube.com

Dle předsedy ODS Petra Fialy právě Morava musí být centrem pro unijní akce, která se věnuje vědeckým výzkumům. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Petr Fiala a Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Předběžně lze předpokládat, že Petr Fiala nechce podporovat a pokračovat trendy, které začal Andrej Babiš. Babiš pro přípravu předsednictví EU věnoval 1,5 miliardy korun.

Petr Fiala/Zdroj: youtube.com

Petr Fiala, jehož hnutí jako součást trojkoalice na volbách vyhrálo, je patriotem Brna. “Budeme apelovat, aby předsednictví proběhlo i mimo Prahu,“ vyjádřil se politik.

PSALI JSME: ČSSD HAMÁČKA NECHTĚJÍ: KDY BUDOU JEDNAT O JEHO REZIGNACI

ČTĚTE TAKÉ: ANDREJ BABIŠ PROMLUVIL O SVÉM ÚSPĚCHU PO SUMMITU EVROPSKÉ RADY: PETR FIALA ALE ŘEKL, ŽE PREMIÉROVI SE NEPODAŘILO DOSÁHNOUT ŽÁDNÉHO VÝSLEDKU

Share