Schillerová řekla, proč se důchodcům zvyšují penze nad rámec valorizace: ministryně také uvedla, že důchodová reforma zatím schválená nebude

Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že vláda musí zabezpečit seniorům důstojný život, proto došlo k mimořádnému zvýšení penzí. Politička také dodala, jak by se stát měl s tím vypořádat. Informuje web ceskeduchody.cz.

Schillerová promluvila i osobním životě. Moc si užívá narození druhého vnouče a role babičky má moc ráda. Stěžuje se ale, že na rodinu má kvůli práci málo času a vnoučata nevidí moc často.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Česko po několika desítkách let bude mít velký počet seniorů a budou potřebovat větší zdravotní péči. Nyní je otázkou, jestli to Česko zvládne finančně.

Ministryně říká, že naše zdravotnictví je na vysoké úrovni a ukázalo se to během koronavirové epidemie. Schillerová přiznává, že populace stárne a bude to problém v budoucnu, ale zdravotnictví by se zhroutit nemělo.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Financování zdravotnictví by mělo být vždy prioritou a vláda by měla zabezpečit personál vysokými platy.

„Růst životní úrovně seniorů nesmí zaostávat za růstem životní úrovně společnosti jako takové,“ reagovala šéfka resortu na otázku ohledně mimořádného zvyšování důchodů nad rámec zákonné valorizace. Schillerová je ráda, že vláda pokračuje ve zvyšování důchodů. Senioři v příštím roce dostanou o 300 korun víc než předpokládá valorizace.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

I když se průměrný důchod nyní dostal nad 15 tisíc korun, mnoho seniorů nedostává ani 10 tisíc. Ministryně proto dodává, že máme účinný sociální systém a lidé v nouzi by se měli obrátit na Českou správu sociálního zabezpečení a požádat o pomoc.

Schillerová uznává, že v budoucnu budou problémy s vyplácením důchodů, a proto je potřeba vypracovat důchodovou reformu. K tomu je ale také potřeba schválit i daňovou reformu.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Ministryně tvrdí, že se do voleb schválení reformy nestihne a zkritizovala materiál, který vypracovalo ministerstvo práce a sociálních věcí. Je přesvědčena, že tento dokument situaci nevyřeší a je tam mnoho připomínek.

PSALI JSME: NEČAS TVRDĚ ZKRITIZOVAL ROBERTA ŠLACHTU A JEHO PŘÍSAHA: EXPREMIÉR TVRDÍ, ŽE PŘEDSEDA HNUTÍ POLITIKU DĚLÁ DÁVNO A POUZE NYNÍ TO PŘIZNAL

PŘIPOMÍNÁME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ OKOMENTOVALA PŘÍPAD DOMINIKA FERIHO: „POKUD SE ZCELA OČISTÍ, MŮŽE SE VRÁTIT DO STRANY“

Share