Plaga uvedl, že pokud budou žáci očkováni, může probíhat výuka na podzim bez testování: „Očkování je cestou jak dostat život do ještě většího normálu, než je v tuto chvíli při rozvolňování“

Šéf resortu zdravotnictví Robert Plaga se domnívá, že očkování studentů a žáků by určitě umožnilo návrat k normálu během studia. V takovém případě by testování již nebylo povinné. Zmínil také, že nyní jeho ministerstvo pracuje na pravidlech pro návrat žáků do škol na podzim. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Ministr školství uvedl, že jeho resort už nějakou dobu žádal zrušení povinného nošení roušek při výuce a teď je rád, že k tomu našli cestu.

Na některých školách bylo také rozhodnuto pokračovat ve výuce venku. Podle ministra to bylo také jedno z jejich doporučení. Navíc je to nyní možné díky hezkému počasí.

Nyní je však pro mnoho rodičů velmi aktuální téma, jak bude vypadat výuka letos na podzim. Šéf resortu vysvětlil, že pokud budou žáci očkováni schválenými vakcínami, nebude to vyžadovat další testování.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

„Očkování je jednoznačně cestou nejen pro studenty, ale pro nás všechny, jak dostat život do normálu – ještě většího, než je v tuto chvíli při rozvolňování,“ uvedl Robert Plaga.

Resort zdravotnictví to podle něj zohlední při sestavování podmínek pro výuku na podzim. Plaga také doufá, že i mezi dětmi bude dostatek zájemců o vakcínu.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Evropská léková agentura zatím schválila očkování dětí starších 12 let vakcínou Pfizer. Vakcinace věkové skupiny 12 až 16 let již začala v Izraeli.

Robert Plaga také doufá, že do konce června budou připravena konkrétní pravidla pro výuku na podzim. Podle něj na tom nyní intenzivně pracují s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Existuje však možnost, že při studiu mohou zůstat respirátory a roušky. Ministr školství také dodal, že situace ve školách je nyní dobrá, nejsou žádné zjevné negativní trendy.

Psali jsme:„Seděl jsem u oběda a najednou se mi udělalo tak jako nevolno“: Dalibor Janda se podělil o své plány a mluvil o tom, jak se cítí

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ ŘEKLA, PROČ SE DŮCHODCŮM ZVYŠUJÍ PENZE NAD RÁMEC VALORIZACE: MINISTRYNĚ TAKÉ UVEDLA, ŽE DŮCHODOVÁ REFORMA ZATÍM SCHVÁLENÁ NEBUDE

PŘIPOMÍNÁME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ OKOMENTOVALA PŘÍPAD DOMINIKA FERIHO: „POKUD SE ZCELA OČISTÍ, MŮŽE SE VRÁTIT DO STRANY“

Share