Pekarová Adamová okomentovala případ Dominika Feriho: „Pokud se zcela očistí, může se vrátit do strany“

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se domnívá, že případ jejich někdejšího spolustraníka Dominika Feriho neovlivní výsledek voleb na podzim. Doufá, že voliči jejich straně rozumějí, tím spíš, že se Dominik Feri sám rozhodl jít příkladem a ve volbách kandidovat nebude a také opustil stranu. Pokud by podle ní bývalý člen TOP 09 dokázal, že není vinen, mohl by se do strany vrátit. Řekla to v pořadu Interview ČT24.

Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že to bylo určitě nepříjemné rozhodnutí, ale muselo být učiněno rychle a doufá, že to voliči ocení.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Upozornila také, že tak rychle rezignovat na poslanecký mandát, jako to udělal Dominik Feri, není v naší zemi nic častého.

Šéfka TOP 09 se o téma znásilnění dlouhodobě zajímá. Upozorňuje například na to, že v trestním zákoníku není znásilnění správně definováno.

Dominik Feri / Zdroj: youtube.com

Často mohou být tyto případy uzavřeny příliš brzy, ještě častěji se oběti znásilnění nechtějí ani obrátit na policii.

Uvedla také, že ve středu by se měla konat schůze dolní komory Parlamentu, kterou svolali někteří poslanci z hnutí ANO.

Dominik Feri / Zdroj: youtube.com

Podle ní to byla jejich reakce na kauzu Dominika Feriho a oni předtím nic takového nedělali, takže si myslí, že jen chtějí se zviditelnit.

Předsedkyně strany také prohlásila, že pokud Dominik Feri prokáže, že není vinen, bude mít možnost vrátit se do politiky. Zároveň se ale domnívá, že vyšetřování by mělo proběhnout nejen pro jejího někdejšího spolustraníka, ale i pro tyto údajné oběti.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

„Já jsem přesvědčena o tom, že jako občan má právo na presumpci neviny,“ uvedla Markéta Pekarová Adamová. Zároveň ale řekla, že může trvat několik let, než se Feri do politiky vrátí.

„Pokud se zcela očistí, může se vrátit do strany,“ dodala předsedkyně TOP 09.

PSALI JSME: NEČAS TVRDĚ ZKRITIZOVAL ROBERTA ŠLACHTU A JEHO PŘÍSAHA: EXPREMIÉR TVRDÍ, ŽE PŘEDSEDA HNUTÍ POLITIKU DĚLÁ DÁVNO A POUZE NYNÍ TO PŘIZNAL

PŘIPOMÍNÁME: LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ OSLAVILA 68. NAROZENINY: OBLÍBENÁ POPELKA SE ZCELA STÁHLA Z VEŘEJNÉHO ŽIVOTA

Share