Nečas tvrdě zkritizoval Roberta Šlachtu a jeho Přísaha: expremiér tvrdí, že předseda hnutí politiku dělá dávno a pouze nyní to přiznal

Expremiér Petr Nečas se pustil do hnutí Přísaha, které vede policista Robert Šlachta. Řekl, že je to „vůdcovská a fízlovská parta“. Dle slov Nečase Šlachta politiku dělá mnoho let, ale přiznal to pouze dnes. Informuje CNN Prima NEWS.

Vláda Petra Nečase skončila před sedmi lety a před tím se odehrál zásah na Úřadu vlády, což vedlo k pádu kabinetu. Nyní by se do Sněmovny mohlo dostat hnutí exšéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér říká, že Šlachta dělá politiku více než 10 let, ale pouze nyní to přiznal, což je dobře.

„Jeho strana je vůdcovského typu, je to fízlovská parta, která s politikou zamíchá,“ prohlásil politik s tím, že v minulosti Šlachta po něm chtěl, aby se stal prezidentem policie. Žádal o to prý i Andreje Babiše.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Dle slov Nečase předseda hnutí Přísaha chce používat funkci k dalším politickým vyšinám jako odrazový můstek.

Někdejší předseda vlády dodává, že Robert Šlachta má na svědomí desítky zničených životů a jsou mezi nimi i manželé Nečasovi.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Způsob jednání Šlachty Nečas porovnává s „běloruskými praktikami“. Hlavně se mu nelíbilo, že média používali sestřih video záznamu, který vyhotovila policie a neukazuje to, co se odehrálo doopravdy.

Expremiér rovněž zkritizoval to, jak probíhalo zatčení jeho manželky a jak se prováděly domovní prohlídky. Říká, že to jsou estébácké metody.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Nečas zdůraznil, že Šlachtu může podporovat bývalý předseda Věcí veřejných Vít Bárta. Nechce ale tvrdit, že tomu tak je, protože s Bártou už dávno nemluvil.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Psali jsme: „Žádné zkušenosti a přímo na taneční parket“: Andrea Hlaváčková tančí v projektu StarDance. Jakého partnera tenistka získá

PSALI JSME: PŘEHLED ROZVOLŇOVÁNÍ, KTERÁ PŘIPRAVILA VLÁDA: TÝKÁ SE ŠKOL, KULTURY A OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: SPD POŘÁDÁ JARMARKY A VYZÝVÁ VOLIČE, ABY PŘIŠLI A KOUPILI ČESKÉ POTRAVINY ZA FÉROVÉ CENY: JAKÉ POTRAVINY BUDE MOŽNÉ KOUPIT A JAKÉ BUDOU CENY

Share