SPD pořádá jarmarky a vyzývá voliče, aby přišli a koupili české potraviny za férové ceny: jaké potraviny bude možné koupit a jaké budou ceny

Hnutí SPD se v rámci své volební kampaně rozhodlo přilákat voliče také potravinami. Hnutí hodlá prodávat potraviny v krajských městech, kam zástupci politické sily hodlají dorazit na přelomu léta a podzimu. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

„Přijďte si levně a férově nakoupit na Český jarmark SPD 2021,“ píše se na plakátech hnutí SPD, jehož předsedou je Tomio Okamura.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Tyto předvolební plakáty jsou dokonce velmi podobné letákům se slevami od nějakého obchodního řetězce.

Politická síla vysvětluje, že společným cílem pro všechny je podpora českých zemědělců. Proto nabízejí nákup českých potravin za férové ceny. Seznam zemědělců zatím není kompletní.

Český jarmark SPD / Zdroj: spd.cz

Na jejich plakátech je vidět, jaké budou ceny, například brambory budou stát 4,6 Kč a vejce bude za 1,9 Kč. Podle slov Tomia Okamury by byl rád, kdyby si každý mohl koupit tolik, kolik bude potřebovat.

Jarmarky by se měly konat ve 14 městech České republiky. Důraz strana klade na to, že to jsou právě české potraviny, které vyrábějí čeští výrobci a čeští zemědělci.

Český jarmark SPD / Zdroj: spd.cz

Staví se proti dovozu těch potravin, které mohou čeští výrobci vyrábět v dostatečném množství. Podle jejich vyjádření budou zemědělci prodávat své potraviny za běžné ceny, jejich politická síla nebude dotovat žádný z produktů.

„Ukážeme vám v praxi, jak dobře a levně dokážou čeští sedláci a zemědělci pěstovat,“ píše SPD.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Nicméně člen úřadu pro dohled nad hospodařením stran Jan Outlý upozornil, že strany nemohou podnikat samy, protože by to bylo porušení zákona.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ TRVÁ NA PROSAZENÍ DŮCHODOVÉ REFORMY DO VOLEB: V PŘÍŠTÍM ROCE BY SE MĚL PRŮMĚRNÝ DŮCHOD ZVÝŠIT O 758 KORUN

PŘIPOMÍNÁME: “DĚLÁM JEN TO, CO OPRAVDU CHCI”: MONIKA BAGÁROVÁ PROMLUVILA O SVÉ PRÁCI

Share